Doporučená trasa
Brno
Přímá cesta spolujízda, autobus do Ostrava
Ostrava
Viz ceny
Alternativní trasy
Brno
Cesta spolujízda, autobus do Olomouc
Olomouc
Cesta vlak, spolujízda, autobus do Ostrava
Ostrava
Viz ceny
Brno
Cesta autobus, spolujízda do Bohumín
Bohumín
Cesta vlak, autobus do Ostrava
Ostrava
Viz ceny

Jak se dostat z Brno do Ostrava?

Plánujete cestu z Ostrava do Brno a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Brno do Ostrava, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Brno a Ostrava, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (FlixBus, LEO Express, Blablacar, LEO Express nebo ÖBB) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Brno a Ostrava, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Brno Ostrava.

Pro cestu z Brno do Ostrava máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Brno Ostrava

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Brno do Ostrava a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Brno Ostrava

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Brno Ostrava je ideální a splní vaše očekávání.

Spolujízda Brno Ostrava

Spolujízda mezi Brno a Ostrava je ideální, pokud chcete cestovat do Ostrava v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Brno nebo Ostrava.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Brno do Ostrava, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Brno Ostrava

Město odjezdu
Brno
Česká Republika
Cílové město
Ostrava
Česká Republika
Vzdálenost
138 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení spolujízda a autobus
Vyhledávání jízdenek Brno Ostrava
Hledání ubytování v Ostrava
Naplánujte si cestu z Brno do Ostrava jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Brno do Ostrava jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Brno a Ostrava, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou FlixBus, LEO Express, Blablacar, LEO Express nebo ÖBB, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Brno a Ostrava s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Brno a Ostrava

Výhody a nevýhody spolujízdy z Brno do Ostrava?
Flexibilní Spolujízda z Brno do Ostrava je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Přátelskost Spolujízda mezi Brno a Ostrava je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Úsporné Spolujízda z Brno do Ostrava je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Spolehlivost Při cestě do Brno Ostrava byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Brno do Ostrava může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Brno do Ostrava?
Rychlost Vlaky z Brno do Ostrava jsou často mnohem rychlejší než autobusy nebo auta.
Komfort Vlaky mezi Brno a Ostrava obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Dostupnost Vlaková nádraží v Brno nebo Ostrava se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Flexibilita Časy vlaků Brno Ostrava mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Náklady Jízdenky na vlak Brno-Ostrava mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Brno do Ostrava?
Palubní služby Moderní autobusy mezi Brno a Ostrava jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Brno a Ostrava, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Ceny Autobusové jízdenky z Brno do Ostrava jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Ostrava (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Doba jízdy Autobusy z Brno do Ostrava překonávají vzdálenost 138 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Ostrava.
Komfort Autobusy mezi Brno a Ostrava mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.

Odkud začít v Brno? Kam přijedu v Ostrava?

Odjezdová autobusová nádraží v Brno

Brno Zvonařka
Mapa
Brno
Mapa
Brno Hotel Grand
Mapa

Ostrava příjezdová autobusová nádraží

Ostrava hl.n.
Mapa
Ostrava-Svinov
Mapa
Ostrava hl.n. LEO
Mapa
Ostrava střed žel. st. (BUS)
Mapa

Příjezdová nádraží v Ostrava

Ostrava Svinov
Mapa
Ostrava hl. n.
Mapa
Ostrava hlavní nádraží
Mapa
Vyhledávání jízdenek Brno Ostrava
Hledání ubytování v Ostrava

3 tipy pro levnější cestování mezi Brno a Ostrava

Rozhodli jste se cestovat z Brno do Ostrava a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Brno do Ostrava.

  • 1. Buďte flexibilní, co se týče termínů
    Jízdenky Brno-Ostrava jsou často levnější během týdne než o víkendu. Pokud si můžete dovolit cestovat do Ostrava spíše v týdnu než o víkendu, můžete na jízdence Brno-Ostrava ušetřit. Kromě toho vám flexibilita v termínech může pomoci najít nejlepší ceny letenek do Ostrava.
  • 2. Vyhněte se dopravní špičce
    Jízdenky Brno-Ostrava jsou velmi často levnější, pokud cestujete mimo dopravní špičku. Pokud se vyhnete těmto rušným částem dne, můžete ušetřit peníze za jízdenku. Navíc cestování do Ostrava mimo dopravní špičku vám může zajistit pohodlnější cestu.
  • 3. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Brno do Ostrava. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Ostrava.

Autobus Brno Ostrava

Většina autobusů mezi Brno a Ostrava je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Četnost odjezdů do Brno z Ostrava se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Ostrava, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Autobusy mezi Brno a Ostrava obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Do autobusu Brno-Ostrava si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Pravidla pro zrušení a změnu rezervace se mohou lišit v závislosti na autobusovém dopravci, proto je důležité si při rezervaci zkontrolovat smluvní podmínky. Ve většině případů je zrušení nebo změna autobusové jízdenky Brno-Ostrava spojena s dodatečnými náklady.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Brno - Ostrava se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Brno do Ostrava na Vivanoda.

Autobusové společnosti Brno Ostrava

FlixBus
FlixBus
LEO Express
LEO Express
Vyhledávání autobusových jízdenek Brno Ostrava

Vlaky Brno Ostrava

Chcete-li získat nejvýhodnější vlakové jízdenky mezi Brno a Ostrava, doporučujeme rezervovat si je předem, být flexibilní vůči jízdnímu řádu a porovnat ceny jízdenek s Vivanoda.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Brno do Ostrava zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Brno do Ostrava, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Brno a Ostrava.

Průměrná doba jízdy vlakem z Brno do Ostrava závisí na typu vlaku, kterým jedete. Regionální nebo meziměstské vlaky do Ostrava jsou pomalejší než vysokorychlostní vlaky. Porovnejte délku všech cest pomocí vyhledávání cen na Vivanoda.

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Brno do Ostrava alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Vlaky mezi Brno a Ostrava jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

Vlakové společnosti z Brno do Ostrava

LEO Express
LEO Express
ÖBB
ÖBB
Vyhledávání vlakových jízdenek Brno Ostrava

Spolujízda Brno Ostrava

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Průměrné náklady na spolujízdu z Brno do Ostrava závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Brno do Ostrava, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Počet míst ve spolujízdě z Brno do Ostrava závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Brno a Ostrava, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Brno Ostrava kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Platforma pro spolujízdu Brno Ostrava

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Brno Ostrava
Vyhledávací filtry
Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu