Doporučená trasa
Brno
Přímá cesta autobus, spolujízda do Praha
Praha
Viz ceny
Alternativní trasy
Brno
Cesta spolujízda, autobus do Olomouc
Olomouc
Cesta vlak, spolujízda, autobus do Praha
Praha
Viz ceny
Brno
Cesta autobus, spolujízda do Drážďany
Drážďany
Cesta vlak, spolujízda, autobus do Praha
Praha
Viz ceny

Jak se dostat z Brno do Praha?

Plánujete cestu z Praha do Brno a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Brno do Praha, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Brno a Praha, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Deutsche Bahn, LEO Express, Hellö, FlixBus nebo LEO Express) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Brno a Praha, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Brno Praha.

Pro cestu z Brno do Praha máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Brno Praha

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Brno do Praha a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Brno Praha

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Brno Praha je ideální a splní vaše očekávání.

Spolujízda Brno Praha

Spolujízda mezi Brno a Praha je ideální, pokud chcete cestovat do Praha v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Brno nebo Praha.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Brno do Praha, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Brno Praha

Město odjezdu
Brno
Česká Republika
Cílové město
Praha
Česká Republika
Vzdálenost
187 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Brno Praha
Hledání ubytování v Praha
Naplánujte si cestu z Brno do Praha jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Brno do Praha jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Brno a Praha, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Deutsche Bahn, LEO Express, Hellö, FlixBus nebo LEO Express, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Brno a Praha s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Brno a Praha

Výhody a nevýhody spolujízdy z Brno do Praha?
Úsporné Spolujízda z Brno do Praha je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Přátelskost Spolujízda mezi Brno a Praha je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Flexibilní Spolujízda z Brno do Praha je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Brno do Praha může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Spolehlivost Při cestě do Brno Praha byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Brno do Praha?
Palubní služby Moderní autobusy mezi Brno a Praha jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Ceny Autobusové jízdenky z Brno do Praha jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Praha (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Brno a Praha, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Komfort Autobusy mezi Brno a Praha mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Brno do Praha překonávají vzdálenost 187 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Praha.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Brno do Praha?
Komfort Vlaky mezi Brno a Praha obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Dostupnost Vlaková nádraží v Brno nebo Praha se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Krajina Vlaky mezi Brno a Praha často nabízejí během cesty úchvatné scenérie.
Náklady Jízdenky na vlak Brno-Praha mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Brno Praha mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.

Odkud začít v Brno? Kam přijedu v Praha?

Odjezdová autobusová nádraží v Brno

Brno
Mapa
Brno Hotel Grand
Mapa
Brno Zvonařka
Mapa

Praha příjezdová autobusová nádraží

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa
Praha Dejvická
Mapa
Praha Letiště Václava Havla
Mapa
Prague (Bus Terminal Roztyly)
Mapa

Příjezdová nádraží v Praha

Prague hlavní nádraží
Mapa
Praha-Libeň
Mapa
Praha hl. n.
Mapa
Vyhledávání jízdenek Brno Praha
Hledání ubytování v Praha

3 tipy pro levnější cestování mezi Brno a Praha

Rozhodli jste se cestovat z Brno do Praha a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Brno do Praha.

  • 1. Porovnejte způsoby dopravy
    Abyste ušetřili na cestě z Brno do Praha, může být dobré porovnat různé dostupné druhy dopravy. Ačkoli se může zdát, že letadlo nebo vlak jsou nejrychlejší možností, jak se dostat do Praha, spolujízda autem nebo autobusem mohou být často levnější alternativou. Zvažte také délku cesty a trasu, abyste našli nejúspornější řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
  • 2. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Brno do Praha. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Praha.
  • 3. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Brno a Praha se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Praha si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.

Autobus Brno Praha

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Brno - Praha se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Brno do Praha na Vivanoda.

Autobusy mezi Brno a Praha obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Většina autobusů mezi Brno a Praha je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Pravidla pro zrušení a změnu rezervace se mohou lišit v závislosti na autobusovém dopravci, proto je důležité si při rezervaci zkontrolovat smluvní podmínky. Ve většině případů je zrušení nebo změna autobusové jízdenky Brno-Praha spojena s dodatečnými náklady.

Autobusové jízdenky Brno-Praha jsou často levnější, pokud si je koupíte předem, zejména pokud si je rezervujete několik týdnů předem. Někteří autobusoví dopravci však nabízejí i last minute nabídky, aby obsadili zbývající místa.

Autobusy Brno-Praha jsou zpravidla vybaveny klimatizací, aby se cestující cítili pohodlně, zejména v létě, kdy jsou teploty vysoké.

Autobusové společnosti Brno Praha

Hellö
Hellö
FlixBus
FlixBus
LEO Express
LEO Express
Vyhledávání autobusových jízdenek Brno Praha

Vlaky Brno Praha

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Brno do Praha, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Brno a Praha.

Vlakové jízdenky z Brno do Praha lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Brno do Praha zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Brno do Praha alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Jízdenky na trasu z Brno do Praha si můžete vyzvednout na nádraží, vytisknout doma nebo přímo z mobilního telefonu. Na některých nádražích je také možné vyzvednout si jízdenky prostřednictvím samoobslužného kiosku.

Vlaky mezi Brno a Praha jsou vybaveny rampami a vyhrazenými místy k sezení pro vozíčkáře a cestující se sníženou pohyblivostí. Zdravotně postiženým cestujícím doporučujeme, aby před cestou kontaktovali asistenční službu, která jim poskytne další pomoc a optimální péči v Brno.

Vlakové společnosti z Brno do Praha

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
LEO Express
LEO Express
Vyhledávání vlakových jízdenek Brno Praha

Spolujízda Brno Praha

Doba trvání společné jízdy mezi Brno a Praha závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Průměrné náklady na spolujízdu z Brno do Praha závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Brno do Praha, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Brno Praha kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Počet míst ve spolujízdě z Brno do Praha závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Brno a Praha, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Platforma pro spolujízdu Brno Praha

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Brno Praha

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu