Jak se dostat do Praha

Plánujete cestu do Praha? Ale nevíte, jak se tam dostat? Vivanoda vám pomůže zorganizovat cestu do Praha tím, že vám umožní vyhledat a porovnat nejlepší nabídky vlak, autobus a lety.

Vlakem do Praha

Vlak je ekonomický a ekologický způsob, jak se dostat do Praha. Umožňuje vám snadno dorazit do centra Praha a vychutnat si jeho památky.

Autobusem do Praha

Dálkový autobus je pro pobyt v Praha mimořádně ekonomickým dopravním prostředkem. Na druhou stranu je cesta autobusem do Praha mnohem pomalejší než cesta vlakem nebo letadlem.

Lety do Praha

Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Praha, je letět. Musíte však připočítat čas potřebný k cestě na letiště, které se nachází mimo centrum Praha. Ceny letů do Praha jsou také často atraktivní.

Doprava do Praha v číslech

Země
Česká Republika
Počet leteckých společností obsluhujících Praha
50
Počet nádraží nebo letišť v Praha
1 letišť
5 autobusových nádraží
5 stanic
Vyhledávání a vyhledávání jízdenek do Praha
Vyhledávání ubytování v Praha
Proč hledat jízdenky do Praha s Vivanoda?

Proč hledat jízdenky do Praha s Vivanoda?

Při plánování cesty do Praha je důležité zvolit způsob dopravy podle svých potřeb, rozpočtu, času a pohodlí. Ať už cestujete vlak, autobus nebo lety, výběr dopravy může mít významný vliv na cenu a kvalitu vaší cesty do Praha. Proto je při nákupu jízdenky do Praha důležité použít nástroj pro porovnání dopravy a cen.

Vivanoda je praktický nástroj, který vám umožní rychle najít nejlepší možnosti cestování do Praha z hlediska ceny, času a kvality. Pomocí Vivanody můžete porovnat různé vlak, autobus a lety jízdenky, které jsou pro vaši cestu do Praha k dispozici. Tímto způsobem můžete najít nejlevnější a nejvhodnější možnosti pro vaše potřeby.

Nejoblíbenější trasy do Praha

Představujeme nejoblíbenější trasy do Praha ze všech velkých evropských měst, ať už vlak, autobus nebo lety. Ať už chcete najít nejlevnější let do Praha, nejrychlejší vlak nebo nejpohodlnější autobus, shromáždili jsme pro vás všechny informace, které potřebujete k tomu, abyste si mohli bez obav naplánovat cestu do Praha.

Ať už cestujete z České Budějovice, Ostrava, Brno, Olomouc, Uherské Hradiště nebo Tabore nebo jiného velkého evropského města, porovnáváme různé druhy dopravy, abychom vám pomohli vybrat tu nejlepší možnost, jak se do Praha dostat. Najdete zde informace o nejoblíbenějších trasách, dopravních společnostech, cestovních dobách, cenách jízdenek a tipy pro bezpečné a pohodlné cestování. Připojili jsme také tipy, jak ušetřit a najít nejvýhodnější jízdné do Praha. Ať už cestujete levně, nebo hledáte maximální pohodlí, najdete zde všechny možnosti, jak si bez obav naplánovat cestu do Praha.

Vyhledávání a vyhledávání jízdenek do Praha
Vyhledávání ubytování v Praha

Cestování do Praha vlakem

Kde jsou vlaková nádraží v Praha?

Chcete-li se do Praha dostat vlakem, vyberte si ze 5 stanic, včetně Prague hlavní nádraží , Prague Holesovice, Praha-Vrsovice, Praha-Libeň a Praha hl. n..

Prague hlavní nádraží
Stanice vzdálené 1.8 km od centra Praha
Mapa
Prague Holesovice
Stanice vzdálené 2.9 km od centra Praha
Mapa
Praha-Vrsovice
Stanice vzdálené 3.2 km od centra Praha
Mapa
Praha-Libeň
Stanice vzdálené 6.0 km od centra Praha
Mapa
Praha hl. n.
Stanice vzdálené 1.2 km od centra Praha
Mapa
Najděte si vlakové jízdenky do Praha

Cestování do Praha autobusem

Tipy pro nalezení levnější autobusové jízdenky do Praha

I když je autobusová doprava sama o sobě levným způsobem, jak se dostat do Praha, vždy existují způsoby, jak ušetřit ještě více.

Nečekejte s rezervací jízdenky do Praha na poslední chvíli
Jakmile na Vivanoda najdete nejnižší cenu pro cestu do Praha například z Berlín, Curych, Amsterdam, Hamburk, Mnichov nebo Benátky, vyberte ji a budete přesměrováni na webové stránky dopravce (FlixBus, DeinBus a WestBus). Doporučujeme vám rezervovat si jízdenku rychle, protože ceny letenek se mohou rychle zvyšovat!
Porovnejte všechny nabídky autobusů do Praha
Vivanoda vám umožní rychle zobrazit všechny ceny a akce společností Blablabus, LEO Express, Eurolines CH, IC Bus a Eurolines. Ať už tedy cestujete z Berlín, Curych, Amsterdam, Hamburk, Mnichov nebo Benátky, můžete snadno najít ideální autobusovou jízdenku do Praha.
Buďte flexibilní v termínu své cesty do Praha
Pokud si v termínu cesty do Praha necháte volno, zvýšíte své šance na získání výhodnějšího tarifu u společností Blablabus, LEO Express, Eurolines CH, IC Bus a Eurolines, zejména tím, že se vyhnete špičkám.

Kde jsou autobusová nádraží v Praha?

Zde je seznam 5 autobusových stanic (nebo zastávek), které obsluhují město Praha.

UAN Florenc Praha (Prague)
Autobusové nádraží 1.5 km od Praha
Mapa
Prague Main Railway Station
Autobusové nádraží 1.2 km od Praha
Mapa
Praha Dejvická
Autobusové nádraží 2.6 km od Praha
Mapa
Praha Letiště Václava Havla
Autobusové nádraží 11.0 km od Praha
Mapa
Prague (Bus Terminal Roztyly)
Autobusové nádraží 6.9 km od Praha
Mapa
Najít autobusové jízdenky do Praha

Letenky do Praha

Několik tipů na levné lety do Praha

Abyste optimalizovali své šance na nalezení letu do Praha s nejlepším poměrem ceny a kvality, je třeba dodržovat několik pravidel. Připomínáme je zde.

Nejlepší je letět do Praha v úterý nebo ve středu.
V určité dny v týdnu, například v úterý a ve středu, jsou lety do Praha méně obsazené než v pátek nebo v neděli. Jsou proto levnější.
Letenka do Praha je dražší na poslední chvíli
Čím déle s rezervací letu do Praha čekáte, tím vyšší ceny pravděpodobně budou. Proto je nejlepší plánovat svůj pobyt v Praha s dostatečným předstihem.
Dávejte si pozor na akční nabídky.
Air Lituanica, Air Serbia a Air Berlin a další letecké společnosti jsou vždy velmi aktivní v nabídkách slev a akčních cen jízdného, zejména na sociálních sítích.

Kde se nacházejí letiště v Praha?

Do Praha se letecky dostanete na letiště Prague Ruzyne.

Prague Ruzyne
Letiště je od Praha vzdáleno 11.5 km
Mapa
Najděte lety do Praha

None

None
None
None