Doporučená trasa
Praha
Přímá cesta autobus, spolujízda, vlak, lety do Basilej
Basilej
Viz ceny
Alternativní trasy
Praha
Cesta autobus, spolujízda, lety, vlak do Curych
Curych
Cesta autobus, vlak, spolujízda do Basilej
Basilej
Viz ceny
Praha
Cesta autobus, spolujízda do Mulhouse
Mulhouse
Cesta vlak, spolujízda, autobus do Basilej
Basilej
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Basilej?

Plánujete cestu z Basilej do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Basilej, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Basilej, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (SBB CFF FFS, Deutsche Bahn, TGV Lyria, Blablabus nebo FlixBus) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Basilej, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Basilej.

Pro cestu z Praha do Basilej máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Basilej

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Basilej a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Basilej

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Basilej je ideální a splní vaše očekávání.

Levné lety Praha Basilej

Z Praha do Basilej létá každý den mnoho letů, které cestujícím nabízejí rychlou a pohodlnou variantu. Pokud spěcháte, letadlo je nejrychlejší způsob, jak se dostat do Basilej v rekordním čase.

Spolujízda Praha Basilej

Spolujízda mezi Praha a Basilej je ideální, pokud chcete cestovat do Basilej v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Basilej.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Basilej, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Basilej

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Basilej
Švýcarsko
Vzdálenost
572 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus, spolujízda, vlak a lety
Vyhledávání jízdenek Praha Basilej
Hledání ubytování v Basilej
Naplánujte si cestu z Praha do Basilej jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Basilej jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Basilej, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou SBB CFF FFS, Deutsche Bahn, TGV Lyria, Blablabus nebo FlixBus, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Basilej s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Basilej

Výhody a nevýhody letů z Praha do Basilej?
Rychlost Let mezi Praha a Basilej je nejrychlejší způsob, jak urazit 572 km mezi Praha a Basilej.
Výběr leteckých společností Z Praha do Basilej létá mnoho leteckých společností, a to jak přímých, tak s mezipřistáním, což cestujícím poskytuje široký výběr.
Ceny Letenky z Praha do Basilej mohou být dražší než jízdenky na vlak nebo autobus, zejména v rušných obdobích (svátky, víkendy atd.).
Bezpečnostní kontroly Cestující do Basilej musí často dorazit na Praha letiště dříve kvůli přísným bezpečnostním kontrolám.
Nevýhody spojené s životním prostředím Lety do Praha Basilej mají negativní dopad na životní prostředí kvůli emisím skleníkových plynů, protože létání je jedním z nejvíce znečišťujících druhů dopravy.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Basilej?
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Basilej jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Basilej (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Basilej, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Basilej jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Komfort Autobusy mezi Praha a Basilej mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Basilej překonávají vzdálenost 572 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Basilej.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Basilej?
Šetrné k životnímu prostředí Vlak z Praha do Basilej je považován za ekologičtější dopravní prostředek než samotné létání nebo jízda autem.
Komfort Vlaky mezi Praha a Basilej obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Rychlost Vlaky z Praha do Basilej jsou často mnohem rychlejší než autobusy nebo auta.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Basilej mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Praha Basilej mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Basilej?
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Basilej je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Úsporné Spolujízda z Praha do Basilej je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Flexibilní Spolujízda z Praha do Basilej je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Spolehlivost Při cestě do Praha Basilej byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Praha do Basilej může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Basilej?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa

Odjezdová nádraží v Praha

Prague hlavní nádraží
Mapa
Prague Holesovice
Mapa

Letiště odletu v Praha

Prague Ruzyne
Mapa

Basilej příjezdová autobusová nádraží

Basel Bahnhof
Mapa
EuroAirport Basel
Mapa

Příjezdová nádraží v Basilej

Basel SBB
Mapa
Basel Bad Bf
Mapa
Bâle-St-Jean
Mapa
St-Louis-la-Chaussée
Mapa

Letiště příjezdu do Basilej

EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Basilej
Hledání ubytování v Basilej

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Basilej

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Basilej a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak, lety nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Basilej.

  • 1. Vyhněte se příplatkům
    Některé příplatky, například jídlo a pití konzumované během cesty z Praha do Basilej, mohou být drahé a při krátké cestě nejsou vždy nezbytné. Chcete-li ušetřit, zkuste si naplánovat občerstvení nebo nápoje ještě před odletem do Basilej a využijte bezplatné alternativy pro zábavu, například čtení knihy.
  • 2. Rezervujte s předstihem
    Toto je často nejznámější tip, jak ušetřit peníze na cestě mezi Praha a Basilej. Jízdenky na vlak, letadlo, autobus nebo trajekt jsou totiž často levnější, pokud si je koupíte s dostatečným předstihem. Někdy tak můžete na cestě z Praha do Basilej ušetřit desítky nebo dokonce stovky eur.
  • 3. Buďte flexibilní, co se týče termínů
    Jízdenky Praha-Basilej jsou často levnější během týdne než o víkendu. Pokud si můžete dovolit cestovat do Basilej spíše v týdnu než o víkendu, můžete na jízdence Praha-Basilej ušetřit. Kromě toho vám flexibilita v termínech může pomoci najít nejlepší ceny letenek do Basilej.

Autobus Praha Basilej

Do autobusu Praha-Basilej si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Doba trvání cesty autobusem mezi Praha a Basilej se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Basilej pro váš termín cesty.

Pravidla pro zrušení a změnu rezervace se mohou lišit v závislosti na autobusovém dopravci, proto je důležité si při rezervaci zkontrolovat smluvní podmínky. Ve většině případů je zrušení nebo změna autobusové jízdenky Praha-Basilej spojena s dodatečnými náklady.

Autobusy mezi Praha a Basilej obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Basilej se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Basilej na Vivanoda.

Ceny jízdného za autobusy na trase Praha-Basilej se mohou lišit v závislosti na společnosti, třídě rezervace, datu cesty a času odjezdu. Pomocí Vivanody budete moci před rezervací jedním kliknutím porovnat ceny mezi různými společnostmi a najít nejvýhodnější nabídku.

Autobusové společnosti Praha Basilej

Blablabus
Blablabus
FlixBus
FlixBus
Eurolines CH
Eurolines CH
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Basilej

Vlaky Praha Basilej

Průměrná doba jízdy vlakem z Praha do Basilej závisí na typu vlaku, kterým jedete. Regionální nebo meziměstské vlaky do Basilej jsou pomalejší než vysokorychlostní vlaky. Porovnejte délku všech cest pomocí vyhledávání cen na Vivanoda.

Pro děti, studenty a seniory cestující vlakem z Praha do Basilej existují slevy, které se liší v závislosti na typu jízdenky a věku osoby. Když zadáte svůj věk do vyhledávače Vivanoda, zobrazené ceny zohlední případné slevy související s věkem.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Praha do Basilej, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Praha a Basilej.

Vlaky mezi Praha a Basilej jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

Chcete-li získat nejvýhodnější vlakové jízdenky mezi Praha a Basilej, doporučujeme rezervovat si je předem, být flexibilní vůči jízdnímu řádu a porovnat ceny jízdenek s Vivanoda.

Ve vlacích mezi Praha a Basilej je k dispozici palubní stravování včetně občerstvení, nápojů a teplých jídel, a to buď v barových vozech, nebo prostřednictvím mobilní služby.

Vlakové společnosti z Praha do Basilej

SBB CFF FFS
SBB CFF FFS
Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
TGV Lyria
TGV Lyria
SNCF
SNCF
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Basilej

Lety Praha Basilej

Letecké společnosti Praha Basilej

Czech Airlines
Czech Airlines
Swiss International Airlines
Swiss International Airlines
Easyjet
Easyjet
Vyhledávání letů Praha Basilej

Spolujízda Praha Basilej

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Basilej závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Basilej, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Spolujízda je obecně považována za bezpečnou možnost cestování mezi Praha a Basilej. Před rezervací cesty je však důležité zkontrolovat recenze a hodnocení řidičů. Doporučujeme také sdílet své osobní údaje pouze s lidmi, kterým důvěřujete.

Počet míst ve spolujízdě z Praha do Basilej závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Praha Basilej kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Basilej závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Řidiče spolujízdy Praha Basilej můžete kontaktovat před cestou prostřednictvím platformy pro spolujízdu, kde jste si jízdu rezervovali. Doporučujeme, abyste s řidičem před jízdou projednali podrobnosti o cestě, jako je místo vyzvednutí a jízdní řád.

Platforma pro spolujízdu Praha Basilej

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Basilej

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu