Praha
Přímá cesta autobus, lety, vlak, spolujízda do Berlín
Berlín
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Berlín?

Plánujete cestu z Berlín do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Berlín, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Berlín, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (FlixTrain, Deutsche Bahn, ADAC PostBus, Hellö nebo FlixBus) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Berlín, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Berlín.

Pro cestu z Praha do Berlín máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Berlín

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Berlín a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Berlín

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Berlín je ideální a splní vaše očekávání.

Levné lety Praha Berlín

Z Praha do Berlín létá každý den mnoho letů, které cestujícím nabízejí rychlou a pohodlnou variantu. Pokud spěcháte, letadlo je nejrychlejší způsob, jak se dostat do Berlín v rekordním čase.

Spolujízda Praha Berlín

Spolujízda mezi Praha a Berlín je ideální, pokud chcete cestovat do Berlín v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Berlín.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Berlín, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Berlín

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Berlín
Německo
Berlín
Vzdálenost
280 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus, lety, vlak a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Praha Berlín
Hledání ubytování v Berlín
Naplánujte si cestu z Praha do Berlín jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Berlín jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Berlín, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou FlixTrain, Deutsche Bahn, ADAC PostBus, Hellö nebo FlixBus, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Berlín s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Berlín

Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Berlín?
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Berlín jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Berlín jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Berlín (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Berlín, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Komfort Autobusy mezi Praha a Berlín mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Berlín překonávají vzdálenost 280 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Berlín.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Berlín?
Komfort Vlaky mezi Praha a Berlín obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Dostupnost Vlaková nádraží v Praha nebo Berlín se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Krajina Vlaky mezi Praha a Berlín často nabízejí během cesty úchvatné scenérie.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Berlín mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Praha Berlín mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody letů z Praha do Berlín?
Rychlost Let mezi Praha a Berlín je nejrychlejší způsob, jak urazit 280 km mezi Praha a Berlín.
Výběr leteckých společností Z Praha do Berlín létá mnoho leteckých společností, a to jak přímých, tak s mezipřistáním, což cestujícím poskytuje široký výběr.
Nevýhody spojené s životním prostředím Lety do Praha Berlín mají negativní dopad na životní prostředí kvůli emisím skleníkových plynů, protože létání je jedním z nejvíce znečišťujících druhů dopravy.
Ceny Letenky z Praha do Berlín mohou být dražší než jízdenky na vlak nebo autobus, zejména v rušných obdobích (svátky, víkendy atd.).
Bezpečnostní kontroly Cestující do Berlín musí často dorazit na Praha letiště dříve kvůli přísným bezpečnostním kontrolám.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Berlín?
Úsporné Spolujízda z Praha do Berlín je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Flexibilní Spolujízda z Praha do Berlín je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Berlín je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Praha do Berlín může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Spolehlivost Při cestě do Praha Berlín byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Berlín?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa
Prague (Bus Terminal Roztyly)
Mapa

Odjezdová nádraží v Praha

Prague hlavní nádraží
Mapa

Letiště odletu v Praha

Prague Ruzyne
Mapa

Berlín příjezdová autobusová nádraží

Berlin - Zentral Omnibus Bahnhof (ZOB)
Mapa
Berlin Südkreuz
Mapa
Berlin Alexanderplatz
Mapa
Berlin SXF
Mapa
Berlin central bus station
Mapa
Berlin, U-Bahnhof Alt-Tegel, Karolinenstraße
Mapa
Berlin, Am Ostbahnhof (InterCityHotel)
Mapa
Berlin Alt-Tegel
Mapa
Berlin Zoo
Mapa

Příjezdová nádraží v Berlín

Berlin Hauptbahnhof
Mapa
Berlin Ostbahnhof
Mapa
Berlin-Schönefeld Flughafen
Mapa
Berlin-Spandau
Mapa

Letiště příjezdu do Berlín

Tegel
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Berlín
Hledání ubytování v Berlín

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Berlín

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Berlín a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak, lety nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Berlín.

  • 1. Rezervujte s předstihem
    Toto je často nejznámější tip, jak ušetřit peníze na cestě mezi Praha a Berlín. Jízdenky na vlak, letadlo, autobus nebo trajekt jsou totiž často levnější, pokud si je koupíte s dostatečným předstihem. Někdy tak můžete na cestě z Praha do Berlín ušetřit desítky nebo dokonce stovky eur.
  • 2. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Praha do Berlín. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Berlín.
  • 3. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Praha a Berlín se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Berlín si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.

Autobus Praha Berlín

Většina autobusů mezi Praha a Berlín je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Do autobusu Praha-Berlín si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Berlín se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Berlín na Vivanoda.

Doba trvání cesty autobusem mezi Praha a Berlín se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Berlín pro váš termín cesty.

Četnost odjezdů do Praha z Berlín se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Berlín, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Autobusové jízdenky Praha-Berlín jsou často levnější, pokud si je koupíte předem, zejména pokud si je rezervujete několik týdnů předem. Někteří autobusoví dopravci však nabízejí i last minute nabídky, aby obsadili zbývající místa.

Autobusové společnosti Praha Berlín

ADAC PostBus
ADAC PostBus
Hellö
Hellö
FlixBus
FlixBus
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Berlín

Vlaky Praha Berlín

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Praha do Berlín, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Praha a Berlín.

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Berlín alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Průměrná doba jízdy vlakem z Praha do Berlín závisí na typu vlaku, kterým jedete. Regionální nebo meziměstské vlaky do Berlín jsou pomalejší než vysokorychlostní vlaky. Porovnejte délku všech cest pomocí vyhledávání cen na Vivanoda.

Pro děti, studenty a seniory cestující vlakem z Praha do Berlín existují slevy, které se liší v závislosti na typu jízdenky a věku osoby. Když zadáte svůj věk do vyhledávače Vivanoda, zobrazené ceny zohlední případné slevy související s věkem.

Vlakové jízdenky z Praha do Berlín lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

Jízdenky na trasu z Praha do Berlín si můžete vyzvednout na nádraží, vytisknout doma nebo přímo z mobilního telefonu. Na některých nádražích je také možné vyzvednout si jízdenky prostřednictvím samoobslužného kiosku.

Vlakové společnosti z Praha do Berlín

FlixTrain
FlixTrain
Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Berlín

Lety Praha Berlín

Letecké společnosti Praha Berlín

Air Berlin
Air Berlin
Czech Airlines
Czech Airlines
Vyhledávání letů Praha Berlín

Spolujízda Praha Berlín

Spolujízda je obecně považována za bezpečnou možnost cestování mezi Praha a Berlín. Před rezervací cesty je však důležité zkontrolovat recenze a hodnocení řidičů. Doporučujeme také sdílet své osobní údaje pouze s lidmi, kterým důvěřujete.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Berlín závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Berlín, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Praha Berlín kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Berlín, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Berlín závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Sedadla pro spolujízdu se liší v pohodlí v závislosti na typu použitého vozidla a preferencích řidiče. Před rezervací je důležité ověřit si u řidiče podrobnosti o vozidle.

Platforma pro spolujízdu Praha Berlín

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Berlín

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu