Doporučená trasa
Praha
Přímá cesta autobus, spolujízda do Brno
Brno
Viz ceny
Alternativní trasy
Praha
Cesta vlak, autobus, spolujízda do Olomouc
Olomouc
Cesta autobus, spolujízda do Brno
Brno
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Brno?

Plánujete cestu z Brno do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Brno, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Brno, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Hellö, FlixBus, LEO Express, Blablacar nebo LEO Express) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Brno, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Brno.

Pro cestu z Praha do Brno máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Brno

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Brno a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Brno

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Brno je ideální a splní vaše očekávání.

Spolujízda Praha Brno

Spolujízda mezi Praha a Brno je ideální, pokud chcete cestovat do Brno v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Brno.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Brno, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Brno

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Brno
Česká Republika
Vzdálenost
187 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Praha Brno
Hledání ubytování v Brno
Naplánujte si cestu z Praha do Brno jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Brno jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Brno, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Hellö, FlixBus, LEO Express, Blablacar nebo LEO Express, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Brno s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Brno

Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Brno?
Úsporné Spolujízda z Praha do Brno je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Brno je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Flexibilní Spolujízda z Praha do Brno je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Praha do Brno může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Spolehlivost Při cestě do Praha Brno byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Brno?
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Brno jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Brno jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Brno (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Brno, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Komfort Autobusy mezi Praha a Brno mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Brno překonávají vzdálenost 187 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Brno.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Brno?
Komfort Vlaky mezi Praha a Brno obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Dostupnost Vlaková nádraží v Praha nebo Brno se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Krajina Vlaky mezi Praha a Brno často nabízejí během cesty úchvatné scenérie.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Brno mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Praha Brno mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Brno?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa
Praha Dejvická
Mapa
Praha Letiště Václava Havla
Mapa
Prague (Bus Terminal Roztyly)
Mapa

Odjezdová nádraží v Praha

Praha-Libeň
Mapa
Praha hl. n.
Mapa

Brno příjezdová autobusová nádraží

Brno
Mapa
Brno Hotel Grand
Mapa
Brno Zvonařka
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Brno
Hledání ubytování v Brno

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Brno

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Brno a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Brno.

  • 1. Porovnejte způsoby dopravy
    Abyste ušetřili na cestě z Praha do Brno, může být dobré porovnat různé dostupné druhy dopravy. Ačkoli se může zdát, že letadlo nebo vlak jsou nejrychlejší možností, jak se dostat do Brno, spolujízda autem nebo autobusem mohou být často levnější alternativou. Zvažte také délku cesty a trasu, abyste našli nejúspornější řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
  • 2. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Praha do Brno. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Brno.
  • 3. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Praha a Brno se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Brno si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.

Autobus Praha Brno

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Brno se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Brno na Vivanoda.

Autobusy mezi Praha a Brno obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Většina autobusů mezi Praha a Brno je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Pravidla pro zrušení a změnu rezervace se mohou lišit v závislosti na autobusovém dopravci, proto je důležité si při rezervaci zkontrolovat smluvní podmínky. Ve většině případů je zrušení nebo změna autobusové jízdenky Praha-Brno spojena s dodatečnými náklady.

Autobusové jízdenky Praha-Brno jsou často levnější, pokud si je koupíte předem, zejména pokud si je rezervujete několik týdnů předem. Někteří autobusoví dopravci však nabízejí i last minute nabídky, aby obsadili zbývající místa.

Autobusy Praha-Brno jsou zpravidla vybaveny klimatizací, aby se cestující cítili pohodlně, zejména v létě, kdy jsou teploty vysoké.

Autobusové společnosti Praha Brno

Hellö
Hellö
FlixBus
FlixBus
LEO Express
LEO Express
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Brno

Vlaky Praha Brno

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Praha do Brno, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Praha a Brno.

Vlakové jízdenky z Praha do Brno lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Praha do Brno zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Brno alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Jízdenky na trasu z Praha do Brno si můžete vyzvednout na nádraží, vytisknout doma nebo přímo z mobilního telefonu. Na některých nádražích je také možné vyzvednout si jízdenky prostřednictvím samoobslužného kiosku.

Vlaky mezi Praha a Brno jsou vybaveny rampami a vyhrazenými místy k sezení pro vozíčkáře a cestující se sníženou pohyblivostí. Zdravotně postiženým cestujícím doporučujeme, aby před cestou kontaktovali asistenční službu, která jim poskytne další pomoc a optimální péči v Praha.

Vlakové společnosti z Praha do Brno

LEO Express
LEO Express
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Brno

Spolujízda Praha Brno

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Brno závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Brno závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Brno, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Praha Brno kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Počet míst ve spolujízdě z Praha do Brno závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Brno, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Platforma pro spolujízdu Praha Brno

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Brno

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu