Doporučená trasa
Praha
Přímá cesta spolujízda, lety, autobus, vlak do Brusel
Brusel
Viz ceny
Alternativní trasy
Praha
Cesta autobus, spolujízda, lety do Paříž
Paříž
Cesta vlak, lety, autobus, spolujízda do Brusel
Brusel
Viz ceny
Praha
Cesta lety, autobus, spolujízda, vlak do Kolín nad Rýnem
Kolín nad Rýnem
Cesta autobus, vlak, spolujízda do Brusel
Brusel
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Brusel?

Plánujete cestu z Brusel do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Brusel, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Brusel, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Thalys, Deutsche Bahn, Izy, IC Bus nebo ALSA) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Brusel, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Brusel.

Pro cestu z Praha do Brusel máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Brusel

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Brusel a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Brusel

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Brusel je ideální a splní vaše očekávání.

Levné lety Praha Brusel

Z Praha do Brusel létá každý den mnoho letů, které cestujícím nabízejí rychlou a pohodlnou variantu. Pokud spěcháte, letadlo je nejrychlejší způsob, jak se dostat do Brusel v rekordním čase.

Spolujízda Praha Brusel

Spolujízda mezi Praha a Brusel je ideální, pokud chcete cestovat do Brusel v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Brusel.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Brusel, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Brusel

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Brusel
Belgie
Vzdálenost
717 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení spolujízda, lety, autobus a vlak
Vyhledávání jízdenek Praha Brusel
Hledání ubytování v Brusel
Naplánujte si cestu z Praha do Brusel jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Brusel jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Brusel, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Thalys, Deutsche Bahn, Izy, IC Bus nebo ALSA, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Brusel s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Brusel

Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Brusel?
Komfort Vlaky mezi Praha a Brusel obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Krajina Vlaky mezi Praha a Brusel často nabízejí během cesty úchvatné scenérie.
Dostupnost Vlaková nádraží v Praha nebo Brusel se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Brusel mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Praha Brusel mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Brusel?
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Brusel jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Brusel (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Brusel jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Brusel, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Komfort Autobusy mezi Praha a Brusel mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Brusel překonávají vzdálenost 717 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Brusel.
Výhody a nevýhody letů z Praha do Brusel?
Rychlost Let mezi Praha a Brusel je nejrychlejší způsob, jak urazit 717 km mezi Praha a Brusel.
Výběr leteckých společností Z Praha do Brusel létá mnoho leteckých společností, a to jak přímých, tak s mezipřistáním, což cestujícím poskytuje široký výběr.
Ceny Letenky z Praha do Brusel mohou být dražší než jízdenky na vlak nebo autobus, zejména v rušných obdobích (svátky, víkendy atd.).
Nevýhody spojené s životním prostředím Lety do Praha Brusel mají negativní dopad na životní prostředí kvůli emisím skleníkových plynů, protože létání je jedním z nejvíce znečišťujících druhů dopravy.
Bezpečnostní kontroly Cestující do Brusel musí často dorazit na Praha letiště dříve kvůli přísným bezpečnostním kontrolám.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Brusel?
Flexibilní Spolujízda z Praha do Brusel je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Úsporné Spolujízda z Praha do Brusel je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Brusel je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Praha do Brusel může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Spolehlivost Při cestě do Praha Brusel byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Brusel?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa
Praha Dejvická
Mapa
Prague (Bus Terminal Roztyly)
Mapa

Odjezdová nádraží v Praha

Prague hlavní nádraží
Mapa
Prague Holesovice
Mapa

Letiště odletu v Praha

Prague Ruzyne
Mapa

Brusel příjezdová autobusová nádraží

Bruxelles-Nord
Mapa
Bruxelles-Midi
Mapa
Rue du Cardinal Mercier
Mapa
Brussels Airport
Mapa

Příjezdová nádraží v Brusel

Bruxelles-Midi
Mapa
Bruxelles-Nord
Mapa
Bruxelles-Aéroport
Mapa

Letiště příjezdu do Brusel

Brussels-Zaventem International
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Brusel
Hledání ubytování v Brusel

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Brusel

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Brusel a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak, lety nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Brusel.

  • 1. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Praha a Brusel se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Brusel si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.
  • 2. Porovnejte způsoby dopravy
    Abyste ušetřili na cestě z Praha do Brusel, může být dobré porovnat různé dostupné druhy dopravy. Ačkoli se může zdát, že letadlo nebo vlak jsou nejrychlejší možností, jak se dostat do Brusel, spolujízda autem nebo autobusem mohou být často levnější alternativou. Zvažte také délku cesty a trasu, abyste našli nejúspornější řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
  • 3. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Praha do Brusel. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Brusel.

Autobus Praha Brusel

Doba trvání cesty autobusem mezi Praha a Brusel se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Brusel pro váš termín cesty.

Autobusy mezi Praha a Brusel obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Většina autobusů mezi Praha a Brusel je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Brusel se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Brusel na Vivanoda.

Pravidla pro zrušení a změnu rezervace se mohou lišit v závislosti na autobusovém dopravci, proto je důležité si při rezervaci zkontrolovat smluvní podmínky. Ve většině případů je zrušení nebo změna autobusové jízdenky Praha-Brusel spojena s dodatečnými náklady.

Do autobusu Praha-Brusel si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Autobusové společnosti Praha Brusel

IC Bus
IC Bus
ALSA
ALSA
Eurolines
Eurolines
FlixBus
FlixBus
Blablabus
Blablabus
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Brusel

Vlaky Praha Brusel

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Brusel alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Praha do Brusel, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Praha a Brusel.

Chcete-li získat nejvýhodnější vlakové jízdenky mezi Praha a Brusel, doporučujeme rezervovat si je předem, být flexibilní vůči jízdnímu řádu a porovnat ceny jízdenek s Vivanoda.

Pro děti, studenty a seniory cestující vlakem z Praha do Brusel existují slevy, které se liší v závislosti na typu jízdenky a věku osoby. Když zadáte svůj věk do vyhledávače Vivanoda, zobrazené ceny zohlední případné slevy související s věkem.

Ve vlaku mezi Praha a Brusel je možné si rezervovat zvláštní místo. V závislosti na společnosti může být tato služba zpoplatněna. Místa si můžete rezervovat online nebo u nádražní pokladny.

Jízdenky na trasu z Praha do Brusel si můžete vyzvednout na nádraží, vytisknout doma nebo přímo z mobilního telefonu. Na některých nádražích je také možné vyzvednout si jízdenky prostřednictvím samoobslužného kiosku.

Vlakové společnosti z Praha do Brusel

Thalys
Thalys
Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Izy
Izy
SNCF
SNCF
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Brusel

Lety Praha Brusel

Letecké společnosti Praha Brusel

Brussels Airlines
Brussels Airlines
Czech Airlines
Czech Airlines
Germanwings
Germanwings
Lufthansa
Lufthansa
Air France
Air France
Smart Wings
Smart Wings
Vueling Airlines
Vueling Airlines
Easyjet
Easyjet
Transavia.com France
Transavia.com France
Vyhledávání letů Praha Brusel

Spolujízda Praha Brusel

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Brusel závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Brusel závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Brusel, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Brusel, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Počet míst ve spolujízdě z Praha do Brusel závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Časy odjezdů a příjezdů pro spolujízdu z Praha do Brusel se liší v závislosti na řidiči a zvolené trase. Vivanoda vám nabízí možnosti vyhledávání, abyste zúžili nejvhodnější časy.

Platforma pro spolujízdu Praha Brusel

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Brusel

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu