Doporučená trasa
Praha
Přímá cesta autobus, lety, spolujízda, vlak do Curych
Curych
Viz ceny
Alternativní trasy
Praha
Cesta lety, spolujízda, vlak, autobus do Basilej
Basilej
Cesta autobus, vlak, spolujízda do Curych
Curych
Viz ceny
Praha
Cesta autobus, spolujízda do Mnichov
Mnichov
Cesta lety, autobus, vlak, spolujízda do Curych
Curych
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Curych?

Plánujete cestu z Curych do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Curych, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Curych, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Deutsche Bahn, SBB CFF FFS, TGV Lyria, Eurolines CH nebo FlixBus) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Curych, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Curych.

Pro cestu z Praha do Curych máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Curych

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Curych a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Curych

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Curych je ideální a splní vaše očekávání.

Levné lety Praha Curych

Z Praha do Curych létá každý den mnoho letů, které cestujícím nabízejí rychlou a pohodlnou variantu. Pokud spěcháte, letadlo je nejrychlejší způsob, jak se dostat do Curych v rekordním čase.

Spolujízda Praha Curych

Spolujízda mezi Praha a Curych je ideální, pokud chcete cestovat do Curych v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Curych.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Curych, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Curych

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Curych
Švýcarsko
Vzdálenost
527 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus, lety, spolujízda a vlak
Vyhledávání jízdenek Praha Curych
Hledání ubytování v Curych
Naplánujte si cestu z Praha do Curych jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Curych jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Curych, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Deutsche Bahn, SBB CFF FFS, TGV Lyria, Eurolines CH nebo FlixBus, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Curych s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Curych

Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Curych?
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Curych jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Curych jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Curych (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Curych, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Komfort Autobusy mezi Praha a Curych mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Curych překonávají vzdálenost 527 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Curych.
Výhody a nevýhody letů z Praha do Curych?
Rychlost Let mezi Praha a Curych je nejrychlejší způsob, jak urazit 527 km mezi Praha a Curych.
Výběr leteckých společností Z Praha do Curych létá mnoho leteckých společností, a to jak přímých, tak s mezipřistáním, což cestujícím poskytuje široký výběr.
Nevýhody spojené s životním prostředím Lety do Praha Curych mají negativní dopad na životní prostředí kvůli emisím skleníkových plynů, protože létání je jedním z nejvíce znečišťujících druhů dopravy.
Ceny Letenky z Praha do Curych mohou být dražší než jízdenky na vlak nebo autobus, zejména v rušných obdobích (svátky, víkendy atd.).
Bezpečnostní kontroly Cestující do Curych musí často dorazit na Praha letiště dříve kvůli přísným bezpečnostním kontrolám.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Curych?
Dostupnost Vlaková nádraží v Praha nebo Curych se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Komfort Vlaky mezi Praha a Curych obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Rychlost Vlaky z Praha do Curych jsou často mnohem rychlejší než autobusy nebo auta.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Curych mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Praha Curych mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Curych?
Úsporné Spolujízda z Praha do Curych je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Curych je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Flexibilní Spolujízda z Praha do Curych je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Praha do Curych může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Spolehlivost Při cestě do Praha Curych byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Curych?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa

Odjezdová nádraží v Praha

Prague hlavní nádraží
Mapa
Prague Holesovice
Mapa

Letiště odletu v Praha

Prague Ruzyne
Mapa

Curych příjezdová autobusová nádraží

Zurich
Mapa
Zurich
Mapa

Příjezdová nádraží v Curych

Zurich HB
Mapa
Zürich Altstetten
Mapa
Zürich Oerlikon
Mapa
Zürich Flughafen
Mapa
Zürich Enge
Mapa

Letiště příjezdu do Curych

Zurich
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Curych
Hledání ubytování v Curych

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Curych

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Curych a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak, lety nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Curych.

  • 1. Rezervujte s předstihem
    Toto je často nejznámější tip, jak ušetřit peníze na cestě mezi Praha a Curych. Jízdenky na vlak, letadlo, autobus nebo trajekt jsou totiž často levnější, pokud si je koupíte s dostatečným předstihem. Někdy tak můžete na cestě z Praha do Curych ušetřit desítky nebo dokonce stovky eur.
  • 2. Porovnejte způsoby dopravy
    Abyste ušetřili na cestě z Praha do Curych, může být dobré porovnat různé dostupné druhy dopravy. Ačkoli se může zdát, že letadlo nebo vlak jsou nejrychlejší možností, jak se dostat do Curych, spolujízda autem nebo autobusem mohou být často levnější alternativou. Zvažte také délku cesty a trasu, abyste našli nejúspornější řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
  • 3. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Praha do Curych. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Curych.

Autobus Praha Curych

Četnost odjezdů do Praha z Curych se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Curych, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Pravidla pro zrušení a změnu rezervace se mohou lišit v závislosti na autobusovém dopravci, proto je důležité si při rezervaci zkontrolovat smluvní podmínky. Ve většině případů je zrušení nebo změna autobusové jízdenky Praha-Curych spojena s dodatečnými náklady.

Do autobusu Praha-Curych si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Autobusy mezi Praha a Curych obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Většina autobusů mezi Praha a Curych je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Curych se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Curych na Vivanoda.

Autobusové společnosti Praha Curych

Eurolines CH
Eurolines CH
FlixBus
FlixBus
DeinBus
DeinBus
IC Bus
IC Bus
LEO Express
LEO Express
Blablabus
Blablabus
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Curych

Vlaky Praha Curych

Vlakové jízdenky z Praha do Curych lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Praha do Curych zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

Chcete-li získat nejvýhodnější vlakové jízdenky mezi Praha a Curych, doporučujeme rezervovat si je předem, být flexibilní vůči jízdnímu řádu a porovnat ceny jízdenek s Vivanoda.

Průměrná doba jízdy vlakem z Praha do Curych závisí na typu vlaku, kterým jedete. Regionální nebo meziměstské vlaky do Curych jsou pomalejší než vysokorychlostní vlaky. Porovnejte délku všech cest pomocí vyhledávání cen na Vivanoda.

Vlaky mezi Praha a Curych jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Curych alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Vlakové společnosti z Praha do Curych

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
SBB CFF FFS
SBB CFF FFS
TGV Lyria
TGV Lyria
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Curych

Lety Praha Curych

Letecké společnosti Praha Curych

Czech Airlines
Czech Airlines
Swiss International Airlines
Swiss International Airlines
Easyjet
Easyjet
Lufthansa
Lufthansa
Vyhledávání letů Praha Curych

Spolujízda Praha Curych

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Curych závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Curych, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Curych závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Praha Curych kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Počet míst ve spolujízdě z Praha do Curych závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Platforma pro spolujízdu Praha Curych

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Curych

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu