Praha
Přímá cesta autobus, spolujízda, vlak do Drážďany
Drážďany
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Drážďany?

Plánujete cestu z Drážďany do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Drážďany, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Drážďany, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Deutsche Bahn, Blablacar, FlixBus nebo Hellö) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Drážďany, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Drážďany.

Pro cestu z Praha do Drážďany máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Drážďany

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Drážďany a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Drážďany

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Drážďany je ideální a splní vaše očekávání.

Spolujízda Praha Drážďany

Spolujízda mezi Praha a Drážďany je ideální, pokud chcete cestovat do Drážďany v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Drážďany.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Drážďany, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Drážďany

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Drážďany
Německo
Sasko
Vzdálenost
118 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus, spolujízda a vlak
Vyhledávání jízdenek Praha Drážďany
Hledání ubytování v Drážďany
Naplánujte si cestu z Praha do Drážďany jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Drážďany jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Drážďany, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Deutsche Bahn, Blablacar, FlixBus nebo Hellö, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Drážďany s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Drážďany

Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Drážďany?
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Drážďany jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Drážďany (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Drážďany, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Drážďany jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Komfort Autobusy mezi Praha a Drážďany mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Drážďany překonávají vzdálenost 118 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Drážďany.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Drážďany?
Krajina Vlaky mezi Praha a Drážďany často nabízejí během cesty úchvatné scenérie.
Komfort Vlaky mezi Praha a Drážďany obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Rychlost Vlaky z Praha do Drážďany jsou často mnohem rychlejší než autobusy nebo auta.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Drážďany mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Praha Drážďany mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Drážďany?
Flexibilní Spolujízda z Praha do Drážďany je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Drážďany je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Úsporné Spolujízda z Praha do Drážďany je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Spolehlivost Při cestě do Praha Drážďany byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Praha do Drážďany může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Drážďany?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Praha Dejvická
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa
Prague (Bus Terminal Roztyly)
Mapa

Odjezdová nádraží v Praha

Prague hlavní nádraží
Mapa

Drážďany příjezdová autobusová nádraží

Dresden central station
Mapa
Dresden
Mapa
Dresden Neustadt
Mapa

Příjezdová nádraží v Drážďany

Dresden Hbf
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Drážďany
Hledání ubytování v Drážďany

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Drážďany

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Drážďany a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Drážďany.

  • 1. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Praha a Drážďany se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Drážďany si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.
  • 2. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Praha do Drážďany. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Drážďany.
  • 3. Rezervujte s předstihem
    Toto je často nejznámější tip, jak ušetřit peníze na cestě mezi Praha a Drážďany. Jízdenky na vlak, letadlo, autobus nebo trajekt jsou totiž často levnější, pokud si je koupíte s dostatečným předstihem. Někdy tak můžete na cestě z Praha do Drážďany ušetřit desítky nebo dokonce stovky eur.

Autobus Praha Drážďany

Doba trvání cesty autobusem mezi Praha a Drážďany se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Drážďany pro váš termín cesty.

Četnost odjezdů do Praha z Drážďany se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Drážďany, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Drážďany se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Drážďany na Vivanoda.

Do autobusu Praha-Drážďany si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Podmínky vrácení peněz za autobusové jízdenky Praha-Drážďany se liší v závislosti na autobusové společnosti a třídě rezervace. Obecně platí, že na velmi levné jízdenky a speciální nabídky se v případě zrušení jízdenky náhrada nevztahuje, ale některé společnosti nabízejí možnost částečné náhrady nebo odkladu. Před zakoupením jízdenky do Drážďany je důležité si pečlivě přečíst smluvní podmínky.

Studenti, senioři a děti mohou u některých autobusových dopravců získat slevy na autobusové jízdenky z Praha do Drážďany. Doporučujeme vám, abyste si to ověřili při vyhledávání jízdenky na Vivanoda a nezapomněli uvést svůj věk. Poté se vám zobrazí ceny jízdného, které se vztahují na vaši věkovou skupinu.

Autobusové společnosti Praha Drážďany

FlixBus
FlixBus
Hellö
Hellö
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Drážďany

Vlaky Praha Drážďany

Průměrná doba jízdy vlakem z Praha do Drážďany závisí na typu vlaku, kterým jedete. Regionální nebo meziměstské vlaky do Drážďany jsou pomalejší než vysokorychlostní vlaky. Porovnejte délku všech cest pomocí vyhledávání cen na Vivanoda.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Praha do Drážďany zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

Vlakové jízdenky z Praha do Drážďany lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Praha do Drážďany, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Praha a Drážďany.

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Drážďany alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Vlaky mezi Praha a Drážďany jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

Vlakové společnosti z Praha do Drážďany

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Drážďany

Spolujízda Praha Drážďany

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Drážďany závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Drážďany, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Praha Drážďany kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Drážďany, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Drážďany závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Platforma pro spolujízdu Praha Drážďany

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Drážďany

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu