Doporučená trasa
Praha
Cesta autobus, spolujízda, lety do Stuttgart
Stuttgart
Cesta vlak, autobus, spolujízda do Karlsruhe
Karlsruhe
Viz ceny
Alternativní trasy
Praha
Cesta lety, autobus, spolujízda, vlak do Frankfurt nad Mohanem
Frankfurt nad Mohanem
Cesta vlak, spolujízda, autobus do Karlsruhe
Karlsruhe
Viz ceny
Praha
Přímá cesta autobus, spolujízda, vlak do Karlsruhe
Karlsruhe
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Karlsruhe?

Plánujete cestu z Karlsruhe do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Karlsruhe, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Karlsruhe, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Deutsche Bahn, ÖBB, SBB CFF FFS, FlixBus nebo IC Bus) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Karlsruhe, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Karlsruhe.

Pro cestu z Praha do Karlsruhe máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Karlsruhe

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Karlsruhe a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Karlsruhe

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Karlsruhe je ideální a splní vaše očekávání.

Levné lety Praha Karlsruhe

Z Praha do Karlsruhe létá každý den mnoho letů, které cestujícím nabízejí rychlou a pohodlnou variantu. Pokud spěcháte, letadlo je nejrychlejší způsob, jak se dostat do Karlsruhe v rekordním čase.

Spolujízda Praha Karlsruhe

Spolujízda mezi Praha a Karlsruhe je ideální, pokud chcete cestovat do Karlsruhe v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Karlsruhe.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Karlsruhe, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Karlsruhe

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Karlsruhe
Německo
Bádensko-Württembersko
Vzdálenost
450 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus, spolujízda a vlak
Vyhledávání jízdenek Praha Karlsruhe
Hledání ubytování v Karlsruhe
Naplánujte si cestu z Praha do Karlsruhe jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Karlsruhe jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Karlsruhe, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Deutsche Bahn, ÖBB, SBB CFF FFS, FlixBus nebo IC Bus, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Karlsruhe s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Karlsruhe

Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Karlsruhe?
Krajina Vlaky mezi Praha a Karlsruhe často nabízejí během cesty úchvatné scenérie.
Šetrné k životnímu prostředí Vlak z Praha do Karlsruhe je považován za ekologičtější dopravní prostředek než samotné létání nebo jízda autem.
Komfort Vlaky mezi Praha a Karlsruhe obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Karlsruhe mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Praha Karlsruhe mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Karlsruhe?
Flexibilní Spolujízda z Praha do Karlsruhe je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Šetrné k životnímu prostředí Sdílením auta s někým dalším snižujete dopad cesty z Praha do Karlsruhe na životní prostředí.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Karlsruhe je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Komfort Po celou dobu cesty z Praha do Karlsruhe musíte sdílet prostor ve voze s ostatními cestujícími.
Spolehlivost Při cestě do Praha Karlsruhe byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Výhody a nevýhody letů z Praha do Karlsruhe?
Rychlost Let mezi Praha a Karlsruhe je nejrychlejší způsob, jak urazit 450 km mezi Praha a Karlsruhe.
Výběr leteckých společností Z Praha do Karlsruhe létá mnoho leteckých společností, a to jak přímých, tak s mezipřistáním, což cestujícím poskytuje široký výběr.
Bezpečnostní kontroly Cestující do Karlsruhe musí často dorazit na Praha letiště dříve kvůli přísným bezpečnostním kontrolám.
Ceny Letenky z Praha do Karlsruhe mohou být dražší než jízdenky na vlak nebo autobus, zejména v rušných obdobích (svátky, víkendy atd.).
Nevýhody spojené s životním prostředím Lety do Praha Karlsruhe mají negativní dopad na životní prostředí kvůli emisím skleníkových plynů, protože létání je jedním z nejvíce znečišťujících druhů dopravy.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Karlsruhe?
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Karlsruhe, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Karlsruhe jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Karlsruhe (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Karlsruhe jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Komfort Autobusy mezi Praha a Karlsruhe mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Karlsruhe překonávají vzdálenost 450 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Karlsruhe.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Karlsruhe?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa

Odjezdová nádraží v Praha

Prague hlavní nádraží
Mapa
Prague Holesovice
Mapa

Letiště odletu v Praha

Prague Ruzyne
Mapa

Karlsruhe příjezdová autobusová nádraží

Karlsruhe
Mapa
Karlsruhe
Mapa

Příjezdová nádraží v Karlsruhe

Karlsruhe Hbf
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Karlsruhe
Hledání ubytování v Karlsruhe

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Karlsruhe

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Karlsruhe a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak, lety nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Karlsruhe.

  • 1. Rezervujte s předstihem
    Toto je často nejznámější tip, jak ušetřit peníze na cestě mezi Praha a Karlsruhe. Jízdenky na vlak, letadlo, autobus nebo trajekt jsou totiž často levnější, pokud si je koupíte s dostatečným předstihem. Někdy tak můžete na cestě z Praha do Karlsruhe ušetřit desítky nebo dokonce stovky eur.
  • 2. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Praha a Karlsruhe se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Karlsruhe si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.
  • 3. Vyhněte se dopravní špičce
    Jízdenky Praha-Karlsruhe jsou velmi často levnější, pokud cestujete mimo dopravní špičku. Pokud se vyhnete těmto rušným částem dne, můžete ušetřit peníze za jízdenku. Navíc cestování do Karlsruhe mimo dopravní špičku vám může zajistit pohodlnější cestu.

Autobus Praha Karlsruhe

Četnost odjezdů do Praha z Karlsruhe se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Karlsruhe, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Doba trvání cesty autobusem mezi Praha a Karlsruhe se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Karlsruhe pro váš termín cesty.

Do autobusu Praha-Karlsruhe si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Autobusy mezi Praha a Karlsruhe obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Karlsruhe se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Karlsruhe na Vivanoda.

Většina autobusových společností umožňuje cestujícím v autobusech Praha-Karlsruhe jíst nebo pít, některé dokonce nabízejí službu občerstvení, kde si můžete koupit nápoj nebo sendvič. Před cestou však doporučujeme ověřit si konkrétní pravidla jednotlivých společností.

Autobusové společnosti Praha Karlsruhe

FlixBus
FlixBus
IC Bus
IC Bus
Hellö
Hellö
ADAC PostBus
ADAC PostBus
Public Express
Public Express
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Karlsruhe

Vlaky Praha Karlsruhe

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Karlsruhe alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Praha do Karlsruhe zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Praha do Karlsruhe, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Praha a Karlsruhe.

Průměrná doba jízdy vlakem z Praha do Karlsruhe závisí na typu vlaku, kterým jedete. Regionální nebo meziměstské vlaky do Karlsruhe jsou pomalejší než vysokorychlostní vlaky. Porovnejte délku všech cest pomocí vyhledávání cen na Vivanoda.

Vlaky mezi Praha a Karlsruhe jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

Ve vlacích mezi Praha a Karlsruhe je k dispozici palubní stravování včetně občerstvení, nápojů a teplých jídel, a to buď v barových vozech, nebo prostřednictvím mobilní služby.

Vlakové společnosti z Praha do Karlsruhe

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
ÖBB
ÖBB
SBB CFF FFS
SBB CFF FFS
SNCF
SNCF
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Karlsruhe

Lety Praha Karlsruhe

Letecké společnosti Praha Karlsruhe

Czech Airlines
Czech Airlines
Lufthansa
Lufthansa
Vyhledávání letů Praha Karlsruhe

Spolujízda Praha Karlsruhe

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Karlsruhe závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Karlsruhe, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Praha Karlsruhe kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Karlsruhe, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Karlsruhe závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Domácí zvířata jsou ve společných vozech mezi Praha a Karlsruhe povolena v závislosti na preferencích řidiče. Je důležité se před rezervací informovat u řidiče.

Platforma pro spolujízdu Praha Karlsruhe

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Karlsruhe
Vyhledávací filtry
Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu