Doporučená trasa
Praha
Přímá cesta autobus, spolujízda do Norimberk
Norimberk
Viz ceny
Alternativní trasy
Praha
Cesta spolujízda, autobus do Regensburg
Regensburg
Cesta vlak, autobus, spolujízda do Norimberk
Norimberk
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Norimberk?

Plánujete cestu z Norimberk do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Norimberk, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Norimberk, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (ÖBB, Deutsche Bahn, FlixBus, DeinBus nebo LEO Express) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Norimberk, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Norimberk.

Pro cestu z Praha do Norimberk máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Norimberk

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Norimberk a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Norimberk

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Norimberk je ideální a splní vaše očekávání.

Spolujízda Praha Norimberk

Spolujízda mezi Praha a Norimberk je ideální, pokud chcete cestovat do Norimberk v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Norimberk.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Norimberk, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Norimberk

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Norimberk
Německo
Bavorsko
Vzdálenost
250 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Praha Norimberk
Hledání ubytování v Norimberk
Naplánujte si cestu z Praha do Norimberk jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Norimberk jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Norimberk, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou ÖBB, Deutsche Bahn, FlixBus, DeinBus nebo LEO Express, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Norimberk s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Norimberk

Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Norimberk?
Rychlost Vlaky z Praha do Norimberk jsou často mnohem rychlejší než autobusy nebo auta.
Šetrné k životnímu prostředí Vlak z Praha do Norimberk je považován za ekologičtější dopravní prostředek než samotné létání nebo jízda autem.
Komfort Vlaky mezi Praha a Norimberk obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Norimberk mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Praha Norimberk mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Norimberk?
Šetrné k životnímu prostředí Sdílením auta s někým dalším snižujete dopad cesty z Praha do Norimberk na životní prostředí.
Úsporné Spolujízda z Praha do Norimberk je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Norimberk je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Komfort Po celou dobu cesty z Praha do Norimberk musíte sdílet prostor ve voze s ostatními cestujícími.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Praha do Norimberk může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Spolehlivost Při cestě do Praha Norimberk byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Norimberk?
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Norimberk, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Norimberk jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Norimberk jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Norimberk (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Komfort Autobusy mezi Praha a Norimberk mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Norimberk překonávají vzdálenost 250 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Norimberk.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Norimberk?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa
Prague (Bus Terminal Roztyly)
Mapa
Praha Dejvická
Mapa

Norimberk příjezdová autobusová nádraží

Nürnberg
Mapa
Nuremberg
Mapa

Příjezdová nádraží v Norimberk

Nürnberg Hbf
Mapa
Nürnberg Ostring
Mapa
Nürnberg Rothenburger Str.
Mapa
Nürnberg-Dürrenhof
Mapa
Nürnberg-Laufamholz
Mapa
Nürnberg-Mögeldorf
Mapa
Nürnberg-Rehhof
Mapa
Nürnberg-Steinbühl
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Norimberk
Hledání ubytování v Norimberk

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Norimberk

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Norimberk a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Norimberk.

  • 1. Vyhněte se příplatkům
    Některé příplatky, například jídlo a pití konzumované během cesty z Praha do Norimberk, mohou být drahé a při krátké cestě nejsou vždy nezbytné. Chcete-li ušetřit, zkuste si naplánovat občerstvení nebo nápoje ještě před odletem do Norimberk a využijte bezplatné alternativy pro zábavu, například čtení knihy.
  • 2. Vyhněte se dopravní špičce
    Jízdenky Praha-Norimberk jsou velmi často levnější, pokud cestujete mimo dopravní špičku. Pokud se vyhnete těmto rušným částem dne, můžete ušetřit peníze za jízdenku. Navíc cestování do Norimberk mimo dopravní špičku vám může zajistit pohodlnější cestu.
  • 3. Rezervujte s předstihem
    Toto je často nejznámější tip, jak ušetřit peníze na cestě mezi Praha a Norimberk. Jízdenky na vlak, letadlo, autobus nebo trajekt jsou totiž často levnější, pokud si je koupíte s dostatečným předstihem. Někdy tak můžete na cestě z Praha do Norimberk ušetřit desítky nebo dokonce stovky eur.

Autobus Praha Norimberk

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Norimberk se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Norimberk na Vivanoda.

Autobusy mezi Praha a Norimberk obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Doba trvání cesty autobusem mezi Praha a Norimberk se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Norimberk pro váš termín cesty.

Většina dopravců umožňuje rezervaci míst v autobuse Praha-Norimberk online. Tato služba je často zpoplatněna.

Většina autobusů mezi Praha a Norimberk je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Do autobusu Praha-Norimberk si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Autobusové společnosti Praha Norimberk

FlixBus
FlixBus
DeinBus
DeinBus
LEO Express
LEO Express
IC Bus
IC Bus
Blablabus
Blablabus
Hellö
Hellö
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Norimberk

Vlaky Praha Norimberk

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Praha do Norimberk, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Praha a Norimberk.

Vlakové jízdenky z Praha do Norimberk lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Norimberk alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Průměrná doba jízdy vlakem z Praha do Norimberk závisí na typu vlaku, kterým jedete. Regionální nebo meziměstské vlaky do Norimberk jsou pomalejší než vysokorychlostní vlaky. Porovnejte délku všech cest pomocí vyhledávání cen na Vivanoda.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Praha do Norimberk zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

Vlaky mezi Praha a Norimberk jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

Vlakové společnosti z Praha do Norimberk

ÖBB
ÖBB
Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Norimberk

Spolujízda Praha Norimberk

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Norimberk, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Norimberk závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Norimberk, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Norimberk závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Spolujízda je obecně považována za bezpečnou možnost cestování mezi Praha a Norimberk. Před rezervací cesty je však důležité zkontrolovat recenze a hodnocení řidičů. Doporučujeme také sdílet své osobní údaje pouze s lidmi, kterým důvěřujete.

Časy odjezdů a příjezdů pro spolujízdu z Praha do Norimberk se liší v závislosti na řidiči a zvolené trase. Vivanoda vám nabízí možnosti vyhledávání, abyste zúžili nejvhodnější časy.

Platforma pro spolujízdu Praha Norimberk

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Norimberk

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu