Doporučená trasa
Praha
Přímá cesta autobus, lety, vlak, spolujízda do Paříž
Paříž
Viz ceny
Alternativní trasy
Praha
Cesta spolujízda, autobus, vlak do Frankfurt nad Mohanem
Frankfurt nad Mohanem
Cesta lety, vlak, spolujízda, autobus do Paříž
Paříž
Viz ceny
Praha
Cesta spolujízda, autobus do Remeš
Remeš
Cesta vlak, autobus, spolujízda do Paříž
Paříž
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Paříž?

Plánujete cestu z Paříž do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Paříž, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Paříž, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Deutsche Bahn, Russian Railways, SNCF, FlixBus nebo Eurolines) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Paříž, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Paříž.

Pro cestu z Praha do Paříž máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Paříž

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Paříž a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Paříž

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Paříž je ideální a splní vaše očekávání.

Levné lety Praha Paříž

Z Praha do Paříž létá každý den mnoho letů, které cestujícím nabízejí rychlou a pohodlnou variantu. Pokud spěcháte, letadlo je nejrychlejší způsob, jak se dostat do Paříž v rekordním čase.

Spolujízda Praha Paříž

Spolujízda mezi Praha a Paříž je ideální, pokud chcete cestovat do Paříž v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Paříž.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Paříž, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Paříž

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Paříž
Francie
Île-de-France
Vzdálenost
882 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus, lety, vlak a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Praha Paříž
Hledání ubytování v Paříž
Naplánujte si cestu z Praha do Paříž jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Paříž jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Paříž, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Deutsche Bahn, Russian Railways, SNCF, FlixBus nebo Eurolines, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Paříž s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Paříž

Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Paříž?
Šetrné k životnímu prostředí Sdílením auta s někým dalším snižujete dopad cesty z Praha do Paříž na životní prostředí.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Paříž je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Flexibilní Spolujízda z Praha do Paříž je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Komfort Po celou dobu cesty z Praha do Paříž musíte sdílet prostor ve voze s ostatními cestujícími.
Spolehlivost Při cestě do Praha Paříž byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Výhody a nevýhody letů z Praha do Paříž?
Výběr leteckých společností Z Praha do Paříž létá mnoho leteckých společností, a to jak přímých, tak s mezipřistáním, což cestujícím poskytuje široký výběr.
Rychlost Let mezi Praha a Paříž je nejrychlejší způsob, jak urazit 882 km mezi Praha a Paříž.
Nevýhody spojené s životním prostředím Lety do Praha Paříž mají negativní dopad na životní prostředí kvůli emisím skleníkových plynů, protože létání je jedním z nejvíce znečišťujících druhů dopravy.
Ceny Letenky z Praha do Paříž mohou být dražší než jízdenky na vlak nebo autobus, zejména v rušných obdobích (svátky, víkendy atd.).
Bezpečnostní kontroly Cestující do Paříž musí často dorazit na Praha letiště dříve kvůli přísným bezpečnostním kontrolám.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Paříž?
Dostupnost Vlaková nádraží v Praha nebo Paříž se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Rychlost Vlaky z Praha do Paříž jsou často mnohem rychlejší než autobusy nebo auta.
Komfort Vlaky mezi Praha a Paříž obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Flexibilita Časy vlaků Praha Paříž mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Paříž mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Paříž?
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Paříž jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Paříž jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Paříž (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Paříž, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Paříž překonávají vzdálenost 882 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Paříž.
Komfort Autobusy mezi Praha a Paříž mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Paříž?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa
Praha Dejvická
Mapa
Prague (Bus Terminal Roztyly)
Mapa

Odjezdová nádraží v Praha

Prague hlavní nádraží
Mapa
Prague Holesovice
Mapa

Letiště odletu v Praha

Prague Ruzyne
Mapa

Paříž příjezdová autobusová nádraží

Paris Galliéni
Mapa
Paris Quai de Bercy
Mapa
Bibliothèque François Mitterrand
Mapa
Aéroport Paris Charles de Gaulle - RoissyPole
Mapa
Paris-Bercy
Mapa
Orly Sud
Mapa
Paris Hôtel de Ville
Mapa
Paris Opéra
Mapa
Paris Marne La Vallée
Mapa

Příjezdová nádraží v Paříž

Paris-Est
Mapa
Marne-la-Vallée-Chessy
Mapa
Aérop-C-de-Gaulle-2-TGV
Mapa

Letiště příjezdu do Paříž

Paris Charles De Gaulle
Mapa
Paris Orly
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Paříž
Hledání ubytování v Paříž

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Paříž

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Paříž a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak, lety nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Paříž.

  • 1. Vyhněte se dopravní špičce
    Jízdenky Praha-Paříž jsou velmi často levnější, pokud cestujete mimo dopravní špičku. Pokud se vyhnete těmto rušným částem dne, můžete ušetřit peníze za jízdenku. Navíc cestování do Paříž mimo dopravní špičku vám může zajistit pohodlnější cestu.
  • 2. Vyhněte se příplatkům
    Některé příplatky, například jídlo a pití konzumované během cesty z Praha do Paříž, mohou být drahé a při krátké cestě nejsou vždy nezbytné. Chcete-li ušetřit, zkuste si naplánovat občerstvení nebo nápoje ještě před odletem do Paříž a využijte bezplatné alternativy pro zábavu, například čtení knihy.
  • 3. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Praha do Paříž. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Paříž.

Autobus Praha Paříž

Autobusy mezi Praha a Paříž obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Četnost odjezdů do Praha z Paříž se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Paříž, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Do autobusu Praha-Paříž si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Většina dopravců umožňuje rezervaci míst v autobuse Praha-Paříž online. Tato služba je často zpoplatněna.

Doba trvání cesty autobusem mezi Praha a Paříž se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Paříž pro váš termín cesty.

Pravidla pro zrušení a změnu rezervace se mohou lišit v závislosti na autobusovém dopravci, proto je důležité si při rezervaci zkontrolovat smluvní podmínky. Ve většině případů je zrušení nebo změna autobusové jízdenky Praha-Paříž spojena s dodatečnými náklady.

Autobusové společnosti Praha Paříž

FlixBus
FlixBus
Eurolines
Eurolines
Blablabus
Blablabus
ALSA
ALSA
Isilines
Isilines
reims-paris.com
reims-paris.com
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Paříž

Vlaky Praha Paříž

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Paříž alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Praha do Paříž zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

Průměrná doba jízdy vlakem z Praha do Paříž závisí na typu vlaku, kterým jedete. Regionální nebo meziměstské vlaky do Paříž jsou pomalejší než vysokorychlostní vlaky. Porovnejte délku všech cest pomocí vyhledávání cen na Vivanoda.

Pro děti, studenty a seniory cestující vlakem z Praha do Paříž existují slevy, které se liší v závislosti na typu jízdenky a věku osoby. Když zadáte svůj věk do vyhledávače Vivanoda, zobrazené ceny zohlední případné slevy související s věkem.

Chcete-li získat nejvýhodnější vlakové jízdenky mezi Praha a Paříž, doporučujeme rezervovat si je předem, být flexibilní vůči jízdnímu řádu a porovnat ceny jízdenek s Vivanoda.

Vlakové jízdenky z Praha do Paříž lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

Vlakové společnosti z Praha do Paříž

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Russian Railways
Russian Railways
SNCF
SNCF
OUIGO
OUIGO
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Paříž

Lety Praha Paříž

Letecké společnosti Praha Paříž

Czech Airlines
Czech Airlines
Lufthansa
Lufthansa
Air France
Air France
Smart Wings
Smart Wings
Vueling Airlines
Vueling Airlines
Easyjet
Easyjet
Transavia.com France
Transavia.com France
Vyhledávání letů Praha Paříž

Spolujízda Praha Paříž

Počet míst ve spolujízdě z Praha do Paříž závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Paříž závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Paříž, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Praha Paříž kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Paříž, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Platforma pro spolujízdu Praha Paříž

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Paříž

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu