Doporučená trasa
Vídeň
Přímá cesta autobus, spolujízda do Brno
Brno
Viz ceny
Alternativní trasy
Vídeň
Cesta vlak, spolujízda do Otrokovice
Otrokovice
Cesta autobus, spolujízda do Brno
Brno
Viz ceny

Jak se dostat z Vídeň do Brno?

Plánujete cestu z Brno do Vídeň a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Vídeň do Brno, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Vídeň a Brno, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Russian Railways, ÖBB, FlixBus, LEO Express nebo Hellö) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Vídeň a Brno, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Vídeň Brno.

Pro cestu z Vídeň do Brno máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Vídeň Brno

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Vídeň do Brno a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Vídeň Brno

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Vídeň Brno je ideální a splní vaše očekávání.

Spolujízda Vídeň Brno

Spolujízda mezi Vídeň a Brno je ideální, pokud chcete cestovat do Brno v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Vídeň nebo Brno.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Vídeň do Brno, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Vídeň Brno

Město odjezdu
Vídeň
Rakousko
Vídeň
Cílové město
Brno
Česká Republika
Vzdálenost
112 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Vídeň Brno
Hledání ubytování v Brno
Naplánujte si cestu z Vídeň do Brno jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Vídeň do Brno jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Vídeň a Brno, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Russian Railways, ÖBB, FlixBus, LEO Express nebo Hellö, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Vídeň a Brno s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Vídeň a Brno

Výhody a nevýhody spolujízdy z Vídeň do Brno?
Přátelskost Spolujízda mezi Vídeň a Brno je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Šetrné k životnímu prostředí Sdílením auta s někým dalším snižujete dopad cesty z Vídeň do Brno na životní prostředí.
Úsporné Spolujízda z Vídeň do Brno je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Spolehlivost Při cestě do Vídeň Brno byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Komfort Po celou dobu cesty z Vídeň do Brno musíte sdílet prostor ve voze s ostatními cestujícími.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Vídeň do Brno může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Vídeň do Brno?
Dostupnost Vlaková nádraží v Vídeň nebo Brno se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Komfort Vlaky mezi Vídeň a Brno obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Šetrné k životnímu prostředí Vlak z Vídeň do Brno je považován za ekologičtější dopravní prostředek než samotné létání nebo jízda autem.
Náklady Jízdenky na vlak Vídeň-Brno mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Vídeň Brno mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Vídeň do Brno?
Palubní služby Moderní autobusy mezi Vídeň a Brno jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Vídeň a Brno, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Ceny Autobusové jízdenky z Vídeň do Brno jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Brno (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Komfort Autobusy mezi Vídeň a Brno mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Vídeň do Brno překonávají vzdálenost 112 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Brno.

Odkud začít v Vídeň? Kam přijedu v Brno?

Odjezdová autobusová nádraží v Vídeň

(VIB) Vienna International Busterminal
Mapa
Vienna (central station)
Mapa
Vienna VIE
Mapa
Vienna Erdberg
Mapa
Wien Flughafen Schwechat
Mapa

Odjezdová nádraží v Vídeň

Wien Westbahnhof
Mapa
Wien Meidling
Mapa
Wien Hbf
Mapa

Brno příjezdová autobusová nádraží

Brno Hotel Grand
Mapa
Brno Zvonařka
Mapa
Brno
Mapa
Vyhledávání jízdenek Vídeň Brno
Hledání ubytování v Brno

3 tipy pro levnější cestování mezi Vídeň a Brno

Rozhodli jste se cestovat z Vídeň do Brno a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Vídeň do Brno.

  • 1. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Vídeň do Brno. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Brno.
  • 2. Vyhněte se dopravní špičce
    Jízdenky Vídeň-Brno jsou velmi často levnější, pokud cestujete mimo dopravní špičku. Pokud se vyhnete těmto rušným částem dne, můžete ušetřit peníze za jízdenku. Navíc cestování do Brno mimo dopravní špičku vám může zajistit pohodlnější cestu.
  • 3. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Vídeň a Brno se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Brno si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.

Autobus Vídeň Brno

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Vídeň - Brno se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Vídeň do Brno na Vivanoda.

Většina autobusů mezi Vídeň a Brno je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Doba trvání cesty autobusem mezi Vídeň a Brno se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Brno pro váš termín cesty.

Do autobusu Vídeň-Brno si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Četnost odjezdů do Vídeň z Brno se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Brno, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Většina dopravců umožňuje rezervaci míst v autobuse Vídeň-Brno online. Tato služba je často zpoplatněna.

Autobusové společnosti Vídeň Brno

FlixBus
FlixBus
LEO Express
LEO Express
Hellö
Hellö
Vyhledávání autobusových jízdenek Vídeň Brno

Vlaky Vídeň Brno

Vlaky mezi Vídeň a Brno jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Vídeň do Brno alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Vídeň do Brno zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Vídeň do Brno, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Vídeň a Brno.

Vlakové jízdenky z Vídeň do Brno lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

To často závisí na ceně jízdného a storno podmínkách vlakové společnosti. Pokud je vaše jízdenka na vlak z Vídeň do Brno nevratná, může existovat možnost její výměny nebo změny za příplatek.

Vlakové společnosti z Vídeň do Brno

Russian Railways
Russian Railways
ÖBB
ÖBB
Vyhledávání vlakových jízdenek Vídeň Brno

Spolujízda Vídeň Brno

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Spolujízda je obecně považována za bezpečnou možnost cestování mezi Vídeň a Brno. Před rezervací cesty je však důležité zkontrolovat recenze a hodnocení řidičů. Doporučujeme také sdílet své osobní údaje pouze s lidmi, kterým důvěřujete.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Vídeň Brno kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Doba trvání společné jízdy mezi Vídeň a Brno závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Možnosti stravování na trase závisí na řidiči a zvolené trase. Někteří řidiči mohou mezi Vídeň a Brno nabízet zastávky na občerstvení nebo jídlo na palubě, jiní nikoli. Je důležité se před rezervací informovat u řidiče.

Platforma pro spolujízdu Vídeň Brno

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Vídeň Brno

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu