Praha
Přímá cesta autobus, spolujízda do Plzeň
Plzeň
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Plzeň?

Plánujete cestu z Plzeň do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Plzeň, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Plzeň, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (DeinBus nebo Blablacar) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Plzeň, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Plzeň.

Pro cestu z Praha do Plzeň máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Plzeň

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Plzeň a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Spolujízda Praha Plzeň

Spolujízda mezi Praha a Plzeň je ideální, pokud chcete cestovat do Plzeň v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Plzeň.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Plzeň, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Plzeň

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Plzeň
Česká Republika
Vzdálenost
84 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Praha Plzeň
Hledání ubytování v Plzeň
Naplánujte si cestu z Praha do Plzeň jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Plzeň jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Plzeň, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou DeinBus nebo Blablacar, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Plzeň s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Plzeň

Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Plzeň?
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Plzeň, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Plzeň jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Plzeň jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Plzeň (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Komfort Autobusy mezi Praha a Plzeň mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Plzeň překonávají vzdálenost 84 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Plzeň.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Plzeň?
Úsporné Spolujízda z Praha do Plzeň je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Šetrné k životnímu prostředí Sdílením auta s někým dalším snižujete dopad cesty z Praha do Plzeň na životní prostředí.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Plzeň je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Praha do Plzeň může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Komfort Po celou dobu cesty z Praha do Plzeň musíte sdílet prostor ve voze s ostatními cestujícími.
Spolehlivost Při cestě do Praha Plzeň byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Plzeň?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa

Plzeň příjezdová autobusová nádraží

Plzen
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Plzeň
Hledání ubytování v Plzeň

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Plzeň

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Plzeň a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Plzeň.

  • 1. Vyhněte se příplatkům
    Některé příplatky, například jídlo a pití konzumované během cesty z Praha do Plzeň, mohou být drahé a při krátké cestě nejsou vždy nezbytné. Chcete-li ušetřit, zkuste si naplánovat občerstvení nebo nápoje ještě před odletem do Plzeň a využijte bezplatné alternativy pro zábavu, například čtení knihy.
  • 2. Porovnejte způsoby dopravy
    Abyste ušetřili na cestě z Praha do Plzeň, může být dobré porovnat různé dostupné druhy dopravy. Ačkoli se může zdát, že letadlo nebo vlak jsou nejrychlejší možností, jak se dostat do Plzeň, spolujízda autem nebo autobusem mohou být často levnější alternativou. Zvažte také délku cesty a trasu, abyste našli nejúspornější řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
  • 3. Vyhněte se dopravní špičce
    Jízdenky Praha-Plzeň jsou velmi často levnější, pokud cestujete mimo dopravní špičku. Pokud se vyhnete těmto rušným částem dne, můžete ušetřit peníze za jízdenku. Navíc cestování do Plzeň mimo dopravní špičku vám může zajistit pohodlnější cestu.

Autobus Praha Plzeň

Četnost odjezdů do Praha z Plzeň se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Plzeň, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Plzeň se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Plzeň na Vivanoda.

Doba trvání cesty autobusem mezi Praha a Plzeň se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Plzeň pro váš termín cesty.

Autobusy mezi Praha a Plzeň obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Většina dopravců umožňuje rezervaci míst v autobuse Praha-Plzeň online. Tato služba je často zpoplatněna.

Většina autobusů mezi Praha a Plzeň je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Autobusové společnosti Praha Plzeň

DeinBus
DeinBus
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Plzeň

Spolujízda Praha Plzeň

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Plzeň závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Plzeň, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Plzeň, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Plzeň závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Počet míst ve spolujízdě z Praha do Plzeň závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Platforma pro spolujízdu Praha Plzeň

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Plzeň

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu