Praha
Přímá cesta autobus, lety, spolujízda do Budapešť
Budapešť
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Budapešť?

Plánujete cestu z Budapešť do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Budapešť, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Budapešť, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Deutsche Bahn, Russian Railways, MÁV, FlixBus nebo Hellö) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Budapešť, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Budapešť.

Pro cestu z Praha do Budapešť máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Budapešť

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Budapešť a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Budapešť

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Budapešť je ideální a splní vaše očekávání.

Levné lety Praha Budapešť

Z Praha do Budapešť létá každý den mnoho letů, které cestujícím nabízejí rychlou a pohodlnou variantu. Pokud spěcháte, letadlo je nejrychlejší způsob, jak se dostat do Budapešť v rekordním čase.

Spolujízda Praha Budapešť

Spolujízda mezi Praha a Budapešť je ideální, pokud chcete cestovat do Budapešť v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Budapešť.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Budapešť, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Budapešť

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Budapešť
Maďarsko
Vzdálenost
444 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus, lety a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Praha Budapešť
Hledání ubytování v Budapešť
Naplánujte si cestu z Praha do Budapešť jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Budapešť jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Budapešť, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Deutsche Bahn, Russian Railways, MÁV, FlixBus nebo Hellö, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Budapešť s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Budapešť

Výhody a nevýhody letů z Praha do Budapešť?
Rychlost Let mezi Praha a Budapešť je nejrychlejší způsob, jak urazit 444 km mezi Praha a Budapešť.
Výběr leteckých společností Z Praha do Budapešť létá mnoho leteckých společností, a to jak přímých, tak s mezipřistáním, což cestujícím poskytuje široký výběr.
Ceny Letenky z Praha do Budapešť mohou být dražší než jízdenky na vlak nebo autobus, zejména v rušných obdobích (svátky, víkendy atd.).
Bezpečnostní kontroly Cestující do Budapešť musí často dorazit na Praha letiště dříve kvůli přísným bezpečnostním kontrolám.
Nevýhody spojené s životním prostředím Lety do Praha Budapešť mají negativní dopad na životní prostředí kvůli emisím skleníkových plynů, protože létání je jedním z nejvíce znečišťujících druhů dopravy.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Budapešť?
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Budapešť jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Budapešť (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Budapešť, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Budapešť jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Komfort Autobusy mezi Praha a Budapešť mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Budapešť překonávají vzdálenost 444 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Budapešť.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Budapešť?
Komfort Vlaky mezi Praha a Budapešť obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Dostupnost Vlaková nádraží v Praha nebo Budapešť se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Krajina Vlaky mezi Praha a Budapešť často nabízejí během cesty úchvatné scenérie.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Budapešť mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Praha Budapešť mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Budapešť?
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Budapešť je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Úsporné Spolujízda z Praha do Budapešť je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Flexibilní Spolujízda z Praha do Budapešť je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Spolehlivost Při cestě do Praha Budapešť byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Praha do Budapešť může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Budapešť?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa
Prague (Bus Terminal Roztyly)
Mapa

Odjezdová nádraží v Praha

Prague hlavní nádraží
Mapa

Letiště odletu v Praha

Prague Ruzyne
Mapa

Budapešť příjezdová autobusová nádraží

Budapest
Mapa
Budapest Airport
Mapa

Příjezdová nádraží v Budapešť

Budapest-Keleti
Mapa
Budapest-Déli
Mapa

Letiště příjezdu do Budapešť

Ferihegy
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Budapešť
Hledání ubytování v Budapešť

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Budapešť

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Budapešť a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak, lety nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Budapešť.

  • 1. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Praha do Budapešť. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Budapešť.
  • 2. Porovnejte způsoby dopravy
    Abyste ušetřili na cestě z Praha do Budapešť, může být dobré porovnat různé dostupné druhy dopravy. Ačkoli se může zdát, že letadlo nebo vlak jsou nejrychlejší možností, jak se dostat do Budapešť, spolujízda autem nebo autobusem mohou být často levnější alternativou. Zvažte také délku cesty a trasu, abyste našli nejúspornější řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
  • 3. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Praha a Budapešť se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Budapešť si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.

Autobus Praha Budapešť

Do autobusu Praha-Budapešť si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Většina autobusů mezi Praha a Budapešť je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Většina dopravců umožňuje rezervaci míst v autobuse Praha-Budapešť online. Tato služba je často zpoplatněna.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Budapešť se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Budapešť na Vivanoda.

Ceny jízdného za autobusy na trase Praha-Budapešť se mohou lišit v závislosti na společnosti, třídě rezervace, datu cesty a času odjezdu. Pomocí Vivanody budete moci před rezervací jedním kliknutím porovnat ceny mezi různými společnostmi a najít nejvýhodnější nabídku.

Autobusové jízdenky Praha-Budapešť jsou často levnější, pokud si je koupíte předem, zejména pokud si je rezervujete několik týdnů předem. Někteří autobusoví dopravci však nabízejí i last minute nabídky, aby obsadili zbývající místa.

Autobusové společnosti Praha Budapešť

FlixBus
FlixBus
Hellö
Hellö
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Budapešť

Vlaky Praha Budapešť

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Budapešť alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Chcete-li získat nejvýhodnější vlakové jízdenky mezi Praha a Budapešť, doporučujeme rezervovat si je předem, být flexibilní vůči jízdnímu řádu a porovnat ceny jízdenek s Vivanoda.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Praha do Budapešť zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Praha do Budapešť, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Praha a Budapešť.

Ve vlaku mezi Praha a Budapešť je možné si rezervovat zvláštní místo. V závislosti na společnosti může být tato služba zpoplatněna. Místa si můžete rezervovat online nebo u nádražní pokladny.

Ve vlacích mezi Praha a Budapešť je k dispozici palubní stravování včetně občerstvení, nápojů a teplých jídel, a to buď v barových vozech, nebo prostřednictvím mobilní služby.

Vlakové společnosti z Praha do Budapešť

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Russian Railways
Russian Railways
MÁV
MÁV
ÖBB
ÖBB
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Budapešť

Lety Praha Budapešť

Letecké společnosti Praha Budapešť

Czech Airlines
Czech Airlines
TAP Portugal
TAP Portugal
Vyhledávání letů Praha Budapešť

Spolujízda Praha Budapešť

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Budapešť, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Budapešť závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Budapešť, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Počet míst ve spolujízdě z Praha do Budapešť závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Budapešť závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Platforma pro spolujízdu Praha Budapešť

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Budapešť

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu