Doporučená trasa
Brno
Přímá cesta autobus, spolujízda do Vídeň
Vídeň
Viz ceny
Alternativní trasy
Brno
Cesta spolujízda, autobus do Bratislava
Bratislava
Cesta vlak, spolujízda, autobus do Vídeň
Vídeň
Viz ceny

Jak se dostat z Brno do Vídeň?

Plánujete cestu z Vídeň do Brno a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Brno do Vídeň, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Brno a Vídeň, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (FlixBus, Hellö, LEO Express, Blablacar nebo ÖBB) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Brno a Vídeň, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Brno Vídeň.

Pro cestu z Brno do Vídeň máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Brno Vídeň

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Brno do Vídeň a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Brno Vídeň

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Brno Vídeň je ideální a splní vaše očekávání.

Spolujízda Brno Vídeň

Spolujízda mezi Brno a Vídeň je ideální, pokud chcete cestovat do Vídeň v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Brno nebo Vídeň.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Brno do Vídeň, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Brno Vídeň

Město odjezdu
Brno
Česká Republika
Cílové město
Vídeň
Rakousko
Vídeň
Vzdálenost
112 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Brno Vídeň
Hledání ubytování v Vídeň
Naplánujte si cestu z Brno do Vídeň jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Brno do Vídeň jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Brno a Vídeň, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou FlixBus, Hellö, LEO Express, Blablacar nebo ÖBB, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Brno a Vídeň s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Brno a Vídeň

Výhody a nevýhody spolujízdy z Brno do Vídeň?
Přátelskost Spolujízda mezi Brno a Vídeň je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Šetrné k životnímu prostředí Sdílením auta s někým dalším snižujete dopad cesty z Brno do Vídeň na životní prostředí.
Úsporné Spolujízda z Brno do Vídeň je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Spolehlivost Při cestě do Brno Vídeň byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Komfort Po celou dobu cesty z Brno do Vídeň musíte sdílet prostor ve voze s ostatními cestujícími.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Brno do Vídeň může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Brno do Vídeň?
Dostupnost Vlaková nádraží v Brno nebo Vídeň se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Komfort Vlaky mezi Brno a Vídeň obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Šetrné k životnímu prostředí Vlak z Brno do Vídeň je považován za ekologičtější dopravní prostředek než samotné létání nebo jízda autem.
Náklady Jízdenky na vlak Brno-Vídeň mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Brno Vídeň mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Brno do Vídeň?
Palubní služby Moderní autobusy mezi Brno a Vídeň jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Brno a Vídeň, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Ceny Autobusové jízdenky z Brno do Vídeň jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Vídeň (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Komfort Autobusy mezi Brno a Vídeň mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Brno do Vídeň překonávají vzdálenost 112 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Vídeň.

Odkud začít v Brno? Kam přijedu v Vídeň?

Odjezdová autobusová nádraží v Brno

Brno Hotel Grand
Mapa
Brno
Mapa
Brno Zvonařka
Mapa

Vídeň příjezdová autobusová nádraží

(VIB) Vienna International Busterminal
Mapa
Vienna (central station)
Mapa
Vienna VIE
Mapa
Vienna Erdberg
Mapa
Wien Flughafen Schwechat
Mapa

Příjezdová nádraží v Vídeň

Wien Hausfeldstraße
Mapa
Wien Hbf
Mapa
Wien Simmering
Mapa
Wien Stadlau
Mapa
Wien Meidling
Mapa
Wien Grillgasse
Mapa
Vyhledávání jízdenek Brno Vídeň
Hledání ubytování v Vídeň

3 tipy pro levnější cestování mezi Brno a Vídeň

Rozhodli jste se cestovat z Brno do Vídeň a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Brno do Vídeň.

  • 1. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Brno do Vídeň. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Vídeň.
  • 2. Vyhněte se dopravní špičce
    Jízdenky Brno-Vídeň jsou velmi často levnější, pokud cestujete mimo dopravní špičku. Pokud se vyhnete těmto rušným částem dne, můžete ušetřit peníze za jízdenku. Navíc cestování do Vídeň mimo dopravní špičku vám může zajistit pohodlnější cestu.
  • 3. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Brno a Vídeň se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Vídeň si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.

Autobus Brno Vídeň

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Brno - Vídeň se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Brno do Vídeň na Vivanoda.

Většina autobusů mezi Brno a Vídeň je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Doba trvání cesty autobusem mezi Brno a Vídeň se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Vídeň pro váš termín cesty.

Do autobusu Brno-Vídeň si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Četnost odjezdů do Brno z Vídeň se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Vídeň, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Většina dopravců umožňuje rezervaci míst v autobuse Brno-Vídeň online. Tato služba je často zpoplatněna.

Autobusové společnosti Brno Vídeň

FlixBus
FlixBus
Hellö
Hellö
LEO Express
LEO Express
Vyhledávání autobusových jízdenek Brno Vídeň

Vlaky Brno Vídeň

Vlaky mezi Brno a Vídeň jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Brno do Vídeň alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Brno do Vídeň zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Brno do Vídeň, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Brno a Vídeň.

Vlakové jízdenky z Brno do Vídeň lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

To často závisí na ceně jízdného a storno podmínkách vlakové společnosti. Pokud je vaše jízdenka na vlak z Brno do Vídeň nevratná, může existovat možnost její výměny nebo změny za příplatek.

Vlakové společnosti z Brno do Vídeň

ÖBB
ÖBB
Vyhledávání vlakových jízdenek Brno Vídeň

Spolujízda Brno Vídeň

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Spolujízda je obecně považována za bezpečnou možnost cestování mezi Brno a Vídeň. Před rezervací cesty je však důležité zkontrolovat recenze a hodnocení řidičů. Doporučujeme také sdílet své osobní údaje pouze s lidmi, kterým důvěřujete.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Brno Vídeň kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Doba trvání společné jízdy mezi Brno a Vídeň závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Možnosti stravování na trase závisí na řidiči a zvolené trase. Někteří řidiči mohou mezi Brno a Vídeň nabízet zastávky na občerstvení nebo jídlo na palubě, jiní nikoli. Je důležité se před rezervací informovat u řidiče.

Platforma pro spolujízdu Brno Vídeň

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Brno Vídeň

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu