Doporučená trasa
Praha
Přímá cesta lety, autobus do Řím
Řím
Viz ceny
Alternativní trasy
Praha
Cesta autobus, spolujízda do Benátky
Benátky
Cesta lety, vlak, autobus, spolujízda do Řím
Řím
Viz ceny
Praha
Cesta spolujízda, autobus do Pula
Pula
Cesta lety, autobus, spolujízda do Řím
Řím
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Řím?

Plánujete cestu z Řím do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Řím, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Řím, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Deutsche Bahn, Italo (NTV), ÖBB, Hellö nebo FlixBus) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Řím, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Řím.

Pro cestu z Praha do Řím máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Řím

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Řím a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Řím

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Řím je ideální a splní vaše očekávání.

Levné lety Praha Řím

Z Praha do Řím létá každý den mnoho letů, které cestujícím nabízejí rychlou a pohodlnou variantu. Pokud spěcháte, letadlo je nejrychlejší způsob, jak se dostat do Řím v rekordním čase.

Spolujízda Praha Řím

Spolujízda mezi Praha a Řím je ideální, pokud chcete cestovat do Řím v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Řím.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Řím, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Řím

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Řím
Itálie
Latium
Vzdálenost
923 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení lety a autobus
Vyhledávání jízdenek Praha Řím
Hledání ubytování v Řím
Naplánujte si cestu z Praha do Řím jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Řím jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Řím, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Deutsche Bahn, Italo (NTV), ÖBB, Hellö nebo FlixBus, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Řím s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Řím

Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Řím?
Šetrné k životnímu prostředí Sdílením auta s někým dalším snižujete dopad cesty z Praha do Řím na životní prostředí.
Flexibilní Spolujízda z Praha do Řím je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Řím je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Komfort Po celou dobu cesty z Praha do Řím musíte sdílet prostor ve voze s ostatními cestujícími.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Spolehlivost Při cestě do Praha Řím byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Řím?
Šetrné k životnímu prostředí Vlak z Praha do Řím je považován za ekologičtější dopravní prostředek než samotné létání nebo jízda autem.
Krajina Vlaky mezi Praha a Řím často nabízejí během cesty úchvatné scenérie.
Rychlost Vlaky z Praha do Řím jsou často mnohem rychlejší než autobusy nebo auta.
Flexibilita Časy vlaků Praha Řím mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Řím mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Výhody a nevýhody letů z Praha do Řím?
Výběr leteckých společností Z Praha do Řím létá mnoho leteckých společností, a to jak přímých, tak s mezipřistáním, což cestujícím poskytuje široký výběr.
Rychlost Let mezi Praha a Řím je nejrychlejší způsob, jak urazit 923 km mezi Praha a Řím.
Bezpečnostní kontroly Cestující do Řím musí často dorazit na Praha letiště dříve kvůli přísným bezpečnostním kontrolám.
Ceny Letenky z Praha do Řím mohou být dražší než jízdenky na vlak nebo autobus, zejména v rušných obdobích (svátky, víkendy atd.).
Nevýhody spojené s životním prostředím Lety do Praha Řím mají negativní dopad na životní prostředí kvůli emisím skleníkových plynů, protože létání je jedním z nejvíce znečišťujících druhů dopravy.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Řím?
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Řím, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Řím jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Řím (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Řím jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Řím překonávají vzdálenost 923 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Řím.
Komfort Autobusy mezi Praha a Řím mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Řím?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague (Bus Terminal Roztyly)
Mapa

Odjezdová nádraží v Praha

Prague hlavní nádraží
Mapa

Letiště odletu v Praha

Prague Ruzyne
Mapa

Řím příjezdová autobusová nádraží

Roma Tiburtina
Mapa
Aeroporto Fiumicino
Mapa
Aeroporto Ciampino
Mapa

Příjezdová nádraží v Řím

Roma Ostiense
Mapa
Roma Termini
Mapa
Roma Tiburtina
Mapa

Letiště příjezdu do Řím

Fiumicino
Mapa
Ciampino
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Řím
Hledání ubytování v Řím

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Řím

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Řím a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak, lety nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Řím.

  • 1. Buďte flexibilní, co se týče termínů
    Jízdenky Praha-Řím jsou často levnější během týdne než o víkendu. Pokud si můžete dovolit cestovat do Řím spíše v týdnu než o víkendu, můžete na jízdence Praha-Řím ušetřit. Kromě toho vám flexibilita v termínech může pomoci najít nejlepší ceny letenek do Řím.
  • 2. Vyhněte se dopravní špičce
    Jízdenky Praha-Řím jsou velmi často levnější, pokud cestujete mimo dopravní špičku. Pokud se vyhnete těmto rušným částem dne, můžete ušetřit peníze za jízdenku. Navíc cestování do Řím mimo dopravní špičku vám může zajistit pohodlnější cestu.
  • 3. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Praha a Řím se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Řím si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.

Autobus Praha Řím

Četnost odjezdů do Praha z Řím se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Řím, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Většina dopravců umožňuje rezervaci míst v autobuse Praha-Řím online. Tato služba je často zpoplatněna.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Řím se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Řím na Vivanoda.

Do autobusu Praha-Řím si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Autobusy mezi Praha a Řím obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Většina autobusových společností umožňuje cestujícím v autobusech Praha-Řím jíst nebo pít, některé dokonce nabízejí službu občerstvení, kde si můžete koupit nápoj nebo sendvič. Před cestou však doporučujeme ověřit si konkrétní pravidla jednotlivých společností.

Autobusové společnosti Praha Řím

Hellö
Hellö
FlixBus
FlixBus
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Řím

Vlaky Praha Řím

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Řím alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Praha do Řím zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

Vlaky mezi Praha a Řím jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Praha do Řím, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Praha a Řím.

Ve vlacích mezi Praha a Řím je k dispozici palubní stravování včetně občerstvení, nápojů a teplých jídel, a to buď v barových vozech, nebo prostřednictvím mobilní služby.

Jízdenky na trasu z Praha do Řím si můžete vyzvednout na nádraží, vytisknout doma nebo přímo z mobilního telefonu. Na některých nádražích je také možné vyzvednout si jízdenky prostřednictvím samoobslužného kiosku.

Vlakové společnosti z Praha do Řím

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Italo (NTV)
Italo (NTV)
ÖBB
ÖBB
Trenitalia
Trenitalia
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Řím

Lety Praha Řím

Letecké společnosti Praha Řím

Czech Airlines
Czech Airlines
Easyjet
Easyjet
Volotea
Volotea
Wizzair
Wizzair
Smart Wings
Smart Wings
Ryanair
Ryanair
Alitalia
Alitalia
Vueling Airlines
Vueling Airlines
Vyhledávání letů Praha Řím

Spolujízda Praha Řím

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Řím závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Řím závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Řím, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Praha Řím kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Řím, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Počet míst ve spolujízdě z Praha do Řím závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Platforma pro spolujízdu Praha Řím

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Řím

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu