Vivanoda je webová platforma pro plánování mezinárodních cest vlakem v Evropě! Ať už jste nadšenec do cestování nebo pravidelný cestovatel, Vivanoda vám pomůže zorganizovat vaši příští cestu vlakem po Evropě. Cestování vlakem je nejen pohodlný a komfortní způsob dopravy, ale také vám umožní objevovat nová místa a zažívat jedinečné zážitky. Nemluvě o tom, že se jedná o jeden z nejekologičtějších způsobů dopravy!

Evropa je plná neuvěřitelných destinací dostupných vlakem a při plánování cesty je třeba vzít v úvahu mnoho věcí. Proto jsme pro vás shromáždili všechny informace, které potřebujete k naplánování své příští cesty vlakem po Evropě. Ať už si chcete rezervovat jízdenky na vlak, objevit nejlepší destinace v Evropě, dozvědět se více o nejoblíbenějších vlakových trasách nebo najít levné nabídky cestování, jste na správném místě.

Prostřednictvím sítě partnerů najdete na Vivanoda mnoho informací, jako jsou jízdní řády, ceny jízdného nebo různé vlakové trasy. Poskytneme vám také tipy pro cestování vlakem po Evropě a praktické informace o různých železničních společnostech a dostupných typech vlaků.

Ať už jste zkušený cestovatel, nebo plánujete svou první cestu vlakem po Evropě, Vivanoda vám pomůže zjistit vše, co potřebujete vědět, abyste si cestu vlakem užili co nejlépe. Prozkoumejte naše stránky a začněte plánovat své příští vlakové dobrodružství po Evropě hned teď!

Objevte destinace, které musíte navštívit při cestování vlakem v Evropě

Evropa nabízí širokou škálu destinací dostupných vlakem. Mezi nejoblíbenější země pro cestování vlakem patří Španělsko, Francie, Itálie, Německo, Švýcarsko, Belgie a Nizozemsko. Každá z těchto zemí se vyznačuje jedinečnou kulturou, vynikající kuchyní a úchvatnými scenériemi. Ať už hledáte kosmopolitní města, pláže, hory nebo historické památky, v Evropě si každý najde to své. Mimořádně rozvinutá železniční síť umožňuje snadno cestovat vlakem z jedné země do druhé a objevovat krásy Evropy.

Zde najdete všechny země, kde můžete vyhledat jízdenku na vlak nebo cestu vlakem.

Najděte si vlakové jízdenky

Najdete zde hlavní vlakové destinace podle jednotlivých zemí.

Glasgow Londýn
Curych Basilej
Stockholm
Utrecht Amsterdam
Lucemburk
Budapešť
Helsinky
Odense Kodaň
Brusel

Hlavní vlakové společnosti v Evropě

Zde najdete přehled hlavních vlakových společností v Evropě: Nizozemské dráhy NS, Thalys, Eurostar, SNCF, Deutsche Bahn a SNCB. Každá z těchto společností má své vlastní charakteristiky, výhody a nevýhody. Pokud jde o cestování vlakem po Evropě, je důležité je znát, abyste si mohli vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje. Ať už hledáte rychlé cestování, mezinárodní cestování nebo levné jízdenky, plánovač cest vlakem Vivanoda vám pomůže najít ideální vlakovou společnost pro vaši cestu po Evropě.

Trenitalia
Trenitalia
Trenitalia je hlavní italskou železniční společností a nabízí rozsáhlou síť vlaků po celé zemi. Trenitalia je známá svou přesností a kvalitou služeb a nabízí různé typy vlaků, například regionální, meziregionální a vysokorychlostní. Cestující oceňují pohodlí a komfort vlaků Trenitalia, stejně jako možnost objevovat krásnou italskou přírodu a zároveň se efektivně přesouvat z jednoho města do druhého.
Italo
Italo
Italo je soukromá italská železniční společnost, která se vyznačuje špičkovými službami a moderními vlaky. Díky elegantnímu stylu a nejmodernějšímu vybavení nabízí Italo vynikající zážitek z cestování. Cestující si mohou užívat pohodlí prostorných sedadel, bezplatného Wi-Fi, elektrických zásuvek a palubního stravování. Italo obsluhuje hlavní italská města a nabízí cestujícím rafinovanou alternativu pro jejich cesty vlakem.
Renfe
Renfe
Renfe je španělská národní železniční společnost a nabízí rozsáhlou síť vlaků po celé zemi. Renfe nabízí různé typy služeb, například regionální, meziměstské a vysokorychlostní vlaky (AVE). Díky moderním a pohodlným vlakům nabízí Renfe rychlé a spolehlivé cestování, které cestujícím umožňuje objevovat krásy Španělska, od živých měst, jako je Madrid a Barcelona, až po krásné pobřežní a horské oblasti. Renfe také nabízí flexibilní možnosti prodeje jízdenek a atraktivní ceny, které vyhovují potřebám cestujících.
Thalys
Thalys
Společnost Thalys se specializuje na vysokorychlostní vlaky mezi Francií, Belgií, Nizozemskem a Německem. Díky moderním a pohodlným vlakům Thalys je cestování mezi těmito sousedními zeměmi rychlé a snadné. Společnost nabízí nejen kvalitní palubní služby, ale také nízké ceny jízdného v závislosti na ročním období nebo týdnu.
Eurostar
Eurostar
Eurostar je železniční společnost, která zajišťuje spojení mezi Velkou Británií a kontinentální Evropou, včetně Francie, Belgie a Nizozemska, prostřednictvím tunelu pod Lamanšským průlivem. Vlaky Eurostar jsou moderní a pohodlné, s prostornými sedadly a prvotřídním vybavením. Kromě cenově výhodných jízdenek nabízí Eurostar flexibilní možnosti cestování a řadu služeb, které vám cestu vlakem maximálně zpříjemní.
SNCF
SNCF
Société Nationale des Chemins de Fer Français (SNCF) je francouzská národní železniční společnost. Díky moderním a pohodlným vlakům v rozsáhlé síti SNCF umožňuje snadné cestování po celé Francii i sousedních zemích. Společnost nabízí atraktivní ceny jízdného a předplatní jízdenky za určitých podmínek, jakož i flexibilní možnosti cestování, které vyhovují potřebám všech cestujících.
Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Deutsche Bahn je největší německá železniční společnost a nabízí širokou škálu železničních služeb v Evropě, včetně mezinárodního cestování. Společnost je známá svou rozsáhlou železniční sítí, vysokým komfortem ve vlacích a přesností. Nabízí flexibilní tarify, které vyhovují potřebám různých typů cestujících, ať už hledají levné jízdenky nebo prémiové varianty. Zahraniční cestující ocení také vícejazyčné služby společnosti Deutsche Bahn, které usnadňují rezervaci a cestování.
SNCB-NMBS
SNCB-NMBS
Société Nationale des Chemins de Fer Belges (SNCB) je hlavní belgickou železniční společností. Nabízí komplexní železniční služby s pravidelnými, expresními, vysokorychlostními a mezinárodními vlaky do velkých evropských měst. SNCB je známá svou efektivní a přesnou železniční sítí a svým závazkem k ekologické udržitelnosti. Společnost také nabízí flexibilní jízdné přizpůsobené potřebám příležitostných i častých cestujících.
Najděte si vlakové jízdenky

Proč cestovat vlakem po Evropě?

Vlaky mohou být ideálním způsobem poznávání různých zemí a při cestování po Evropě nabízejí neuvěřitelné zážitky. Výhod cestování vlakem je mnoho.

Zaprvé, vlaky jsou ekologickým, ekonomickým a efektivním způsobem cestování. Moderní vlaky jsou často vybaveny nejmodernějšími technologiemi a nabízejí pohodlnou cestu s prostornými sedadly, velkými okny a někdy dokonce i elektrickými zásuvkami a Wi-Fi připojením na palubě.

Za druhé, vlaky vám umožní vychutnat si krásné scenérie na cestě. Vlaky projíždějí různorodou krajinou, od zasněžených hor po svěže zelené pláně, a poskytují tak neustálou podívanou. Díky panoramatickým výhledům na krajinu a možnosti snadno se přesouvat z jednoho místa na druhé je vlak oblíbenou volbou cestujících, kteří hledají jedinečný zážitek z cestování.

Vlak také nabízí široký výběr destinací, neboť pravidelně jezdí do mnoha měst, a to i těch nejmenších. Cestující se tak dostanou i do méně známých destinací. Hlavní železniční společnosti v Evropě nabízejí rychlá a pravidelná vlaková spojení a flexibilní možnosti prodeje jízdenek, které umožňují přizpůsobit si dobu cestování.

Cestování vlakem po Evropě je zkrátka zážitek, který má oproti jiným druhům dopravy mnoho výhod. Je to ekologický, pohodlný, efektivní a flexibilní způsob cestování, který vám umožní objevovat nové obzory a užívat si jedinečné zážitky.

Jak si mohu koupit jízdenky na vlak?

Nákup jízdenek na vlak se může zdát složitý, ale ve skutečnosti je to docela jednoduché. Cestující mají několik možností nákupu jízdenek na vlak.

 • Porovnejte si ceny jízdného a možnosti cestování

  Před zakoupením jízdenky na vlak je důležité porovnat ceny jízdného a možnosti cestování. Vivanoda je srovnávač vlakových jízdenek, který vám pomůže najít nejlepší ceny pro vaši cestu. Na Vivanoda můžete také porovnat dobu jízdy, možnosti přestupů a cestovní třídy, abyste se mohli informovaně rozhodnout.

 • Online rezervace

  Rezervace online je nejjednodušší a nejrychlejší způsob nákupu jízdenek na vlak. Většina vlakových společností, se kterými spolupracujeme, nabízí na svých webových stránkách možnost rezervace jízdenek online. Díky Vivanodě budete po vyhledání na našich stránkách přesměrováni přímo na webové stránky společnosti, kde si můžete jízdenku zakoupit během několika minut. Elektronické jízdenky jsou zasílány e-mailem a lze je vytisknout nebo stáhnout do chytrého telefonu.

 • Nákup vlakových jízdenek na nádraží

  Cestující si mohou koupit jízdenky na vlak také přímo na nádraží. Vlakové pokladny jsou obvykle otevřeny každý den, a to i o víkendech a svátcích. Prodavači vlaků mohou cestujícím pomoci vybrat nejlepší trasu a třídu cesty a zakoupit jízdenku. Tento způsob prodeje jízdenek je však stále méně oblíbený a železnice jej na mnoha nádražích ruší ve prospěch online prodeje;

 • Nákup vlakových jízdenek u autorizovaných prodejců

  Existují také autorizovaní prodejci, kteří pro železnice prodávají jízdenky na vlak. Těmito prodejci mohou být cestovní kanceláře, směnárny a nezávislí prodejci jízdenek.

Najděte si vlakové jízdenky

Vyberte si ten správný typ vlaku pro vás

Při plánování cesty vlakem po Evropě je důležité vědět, jaké různé typy vlaků jsou k dispozici, aby vás dopravily z jednoho města do druhého. Zde jsou čtyři nejběžnější typy vlaků ve většině evropských zemí:

 • Regionální vlaky

  Regionální vlaky jsou místní vlaky, které spojují města a obce ve stejném regionu. Tyto vlaky jsou obvykle levnější než jiné typy vlaků, ale mohou trvat déle, protože mají více zastávek. Regionální vlaky jsou dobrou volbou, pokud chcete prozkoumat určitý region nebo cestujete s omezeným rozpočtem.

 • Meziměstské vlaky

  Meziměstské vlaky spojují velká města a jsou o něco rychlejší než regionální vlaky. Nabízejí také větší pohodlí díky polohovatelným sedadlům a zásuvkám pro nabíjení elektronických zařízení. Meziměstské vlaky jsou dobrou volbou, pokud chcete cestovat rychle, ale za rozumnou cenu.

 • Vysokorychlostní vlaky

  Vysokorychlostní vlaky, jako je TGV ve Francii a Šinkansen v Japonsku, jsou nejrychlejší a nejmodernější vlaky v provozu. Dosahují rychlosti až 300 km/h a jsou vybaveny pohodlnými sedadly a palubními službami, jako je občerstvení a nápoje. Vysokorychlostní vlaky jsou často dražší než jiné typy vlaků, ale jsou skvělou volbou, pokud chcete cestovat rychle a pohodlně mezi velkými městy.

 • Noční vlaky

  Noční vlaky jsou vlaky, které umožňují cestovat během spánku, což je výhodné, protože vám to ušetří noc v hotelu. Jsou vybaveny lůžky a soukromými kabinami, takže si během cesty můžete odpočinout. Noční vlaky se často používají na dlouhé cesty. Jsou proto vynikající volbou, pokud chcete ušetřit peníze za ubytování a maximálně využít svůj čas.

Často kladené otázky týkající se plánování cesty vlakem v Evropě a rezervace jízdenek na vlak

Jízdenku na vlak lze zakoupit několika způsoby: online u společnosti Vivanoda a její sítě partnerů, osobně na nádraží nebo u autorizovaných prodejců. Doporučujeme rezervovat si jízdenku předem, abyste získali nejlepší ceny.

Ano, často je možné jízdenku na vlak změnit nebo zrušit, ale podmínky se liší v závislosti na železniční společnosti a typu zakoupené jízdenky. Je důležité si před zakoupením jízdenky ověřit podmínky dané letecké společnosti.

Ceny vlakových jízdenek se liší v závislosti na řadě faktorů, včetně ujeté vzdálenosti, typu vlaku, ročního období a času rezervace. Často existují slevy pro děti, studenty a seniory. Před rezervací doporučujeme porovnat ceny jízdného a možnosti cestování u společnosti Vivanoda.

Na Vivanoda vyhledejte jízdní řády a dostupné trasy, které získáváme v reálném čase od železničních společností.

Služby na palubě se liší v závislosti na typu vlaku a železniční společnosti. Vysokorychlostní vlaky často nabízejí pohodlné sezení a možnost stravování, zatímco regionální vlaky mohou být z hlediska vybavení jednodušší. Zábava na palubě, jako jsou filmy a hudba, také závisí na železniční společnosti.

Pokud cestujete nočním vlakem, je vhodné si předem ověřit, jaké jsou možnosti spaní, a zabalit si teplé a pohodlné oblečení. Důležité je také zjistit, zda je v ceně jízdenky zahrnuto i stravování.

To záleží na železniční společnosti a konkrétních pravidlech pro každý vlak. Před rezervací jízdenky je důležité ověřit si pravidla dané letecké společnosti.

Většina železničních společností nabízí služby pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo zvláštními potřebami. Doporučujeme, abyste je před cestou informovali o svých specifických potřebách, aby mohly učinit potřebná opatření.

Služby dostupné na nádražích a způsob přístupu k nim se v jednotlivých zemích liší. Na internetových stránkách železničních společností a v mobilních aplikacích lze nalézt informace o službách, které jsou k dispozici v odjezdových a příjezdových stanicích, a o tom, jak se k nim dostat.

Železniční společnosti často nabízejí speciální nabídky a slevy na vlakové jízdenky. Doporučujeme provést rezervaci s předstihem, abyste získali nejvýhodnější jízdné. Cestování vlakem mimo špičku může být také levnější. Nakonec využijte službu Vivanoda a porovnejte všechny ceny.

Vlakové společnosti mají pro přepravu jízdních kol a velkých předmětů specifická pravidla. Před rezervací jízdenky je vhodné se seznámit s pravidly jednotlivých železničních společností.

Mnoho stanic nabízí stravovací zařízení, například kavárny a restaurace. V závislosti na typu vlaku a délce cesty mohou mít stravovací zařízení také vlaky.

Informace o zpožděních a přerušeních provozu mohou v reálném čase poskytovat také webové stránky a mobilní aplikace železničních společností.

Mnoho železničních společností nabízí ve vlacích bezplatné nebo placené Wi-Fi služby. Některé vlaky mají také elektrické zásuvky, takže cestující mohou během cesty vlakem pracovat.

None

None
None
None