Jak se dostat do Belgie?

Ať už jste zkušení cestovatelé, nebo plánujete svou první cestu do Belgie, často je složité vyznat se v různých dopravních řešeních, která máte k dispozici, abyste se do této země dostali a mohli se po Belgie pohybovat.

Vivanoda je zde, aby vám pomohla najít nejlepší možnosti dopravy ve Belgie a usnadnila vám cestu do klíčových měst, jako je Brusel, Charleroi, Antverpy nebo Liege.

Vivanoda vám umožní porovnat různé možnosti dopravy pro vaši cestu do Belgie, ať už cestujete letadlem, vlakem, autobusem nebo autem. Shromáždili jsme pro vás všechny potřebné informace, které vám pomohou vybrat tu nejlepší trasu a dopravní prostředek podle vašich potřeb a rozpočtu. U každého dopravního prostředku jsme také uvedli hlavní dopravní společnosti, jako jsou Jetairfly, Pegasus, bmi Regional, Thalys, Deutsche Bahn, Eurostar, FlixBus, Eurolines, ALSA, P&O Ferries a TransEuropa Ferries, abyste si mohli snadno rezervovat cestu.

Vlakem do Belgie

Vlaky jsou velmi pohodlným způsobem, jak objevovat Belgie, s rychlými spoji mezi hlavními městy a nádhernými panoramatickými výhledy. Vysokorychlostní nebo regionální vlaky společností Thalys, Deutsche Bahn a Eurostar spojují města jako Liege v krátkém čase.

Autobusem do Belgie

Cestování autobusem po Belgie je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí zemi objevovat vlastním tempem a bez velkých výdajů. Autobusy společností FlixBus, Eurolines a ALSA spojují i ta nejvzdálenější města a městečka, jako je Liege, Antverpy nebo Charleroi, a nabízejí tak jedinečný a autentický zážitek.

Lety do Belgie

Lety do Belgie nabízejí širokou škálu destinací, například Brusel, Charleroi nebo Antverpy. Letecké společnosti jako Jetairfly, Pegasus a bmi Regional nabízejí přímé lety z mnoha evropských měst, takže si můžete cestu velmi flexibilně naplánovat.

Cestování do Belgie z České republiky

Vlaky, autobusy a lety do Belgie - Porovnejte ceny a levné jízdenky

Cestování a doprava v Belgie

Belgie: Co vidět a co dělat?

Vítejte v Belgii, zemi piva, čokolády a chipsů! Pokud se chystáte navštívit tuto malou zemi v srdci Evropy, zde jsou některé z památek, které si nenecháte ujít.

Brusel je hlavní město Belgie a nejkosmopolitnější město země. Je plné muzeí, historických památek a turistických atrakcí. Mezi ty, které musíte vidět, patří Grand-Place, jedno z nejkrásnějších náměstí na světě, Manneken-Pis, symbolická socha Bruselu, Muzeum komiksu, Magrittovo muzeum, Královský palác a mnoho dalších. Po Bruselu se můžete pohybovat metrem, tramvají nebo autobusem.

Bruggy, které se nacházejí asi hodinu jízdy vlakem od Bruselu, jsou často nazývány "Benátkami severu" díky množství kanálů a mostů. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je proslulé svými historickými budovami, dlážděnými uličkami a romantickou atmosférou. K památkám, které si v Bruggách můžete prohlédnout, patří zvonice, bazilika Svaté krve, muzeum Groeninge a muzeum krajek. Po Bruggách se můžete pohybovat vlakem, autobusem nebo taxíkem.

Další oblíbenou destinací v Belgii jsou Antverpy. Je známý svým přístavem, který je jedním z největších v Evropě, a také svými módními butiky a obchodníky s diamanty. Mezi místa, která musíte v Antverpách navštívit, patří katedrála Notre-Dame, Tržní náměstí, Rubensův dům, Muzeum MAS a Antverpská zoologická zahrada. Po Antverpách se můžete pohybovat tramvají, autobusem nebo na kole.

Gent je historické město ve vlámském regionu Belgie. Je známé svým středověkým hradem, nedotčeným centrem města a katedrálou svatého Bavo. K dalším nepřehlédnutelným památkám v Gentu patří Beguinage, Muzeum výtvarného umění a věž Belfort. Po Gentu se můžete pohybovat tramvají, autobusem nebo na kole.

Za návštěvu stojí také město Liège v belgickém Valonsku. Je známé svou citadelou, vánočními trhy, muzei a galeriemi. Mezi další zajímavosti Liège patří náměstí Place Saint-Lambert, muzeum Curtius a park Parc de la Boverie. Po Liège se můžete pohybovat vlakem, autobusem nebo tramvají.

V Belgii se můžete snadno pohybovat pomocí veřejné dopravy, jako jsou vlaky, autobusy, tramvaje a metro. Můžete si také pronajmout auto nebo kolo a prozkoumat zemi vlastním tempem. Pokud chcete ochutnat místní kuchyni, nenechte si ujít belgické hranolky, vafle, slávky a samozřejmě belgické pivo.

Vyhledávání a vyhledávání letenek do Belgie
Vyhledávání ubytování ve Belgie

None

None
None
None