Doporučená trasa
Praha
Přímá cesta autobus, spolujízda do Vratislav
Vratislav
Viz ceny
Alternativní trasy
Praha
Cesta autobus, spolujízda do Walbrzych
Walbrzych
Cesta vlak, spolujízda, autobus do Vratislav
Vratislav
Viz ceny

Jak se dostat z Praha do Vratislav?

Plánujete cestu z Vratislav do Praha a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Praha do Vratislav, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Praha a Vratislav, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (FlixBus, Blablacar nebo PKP Intercity) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Praha a Vratislav, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Praha Vratislav.

Pro cestu z Praha do Vratislav máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Praha Vratislav

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Praha do Vratislav a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Praha Vratislav

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Praha Vratislav je ideální a splní vaše očekávání.

Spolujízda Praha Vratislav

Spolujízda mezi Praha a Vratislav je ideální, pokud chcete cestovat do Vratislav v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Praha nebo Vratislav.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Praha do Vratislav, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Praha Vratislav

Město odjezdu
Praha
Česká Republika
Cílové město
Vratislav
Polsko
Vzdálenost
216 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Praha Vratislav
Hledání ubytování v Vratislav
Naplánujte si cestu z Praha do Vratislav jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Praha do Vratislav jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Praha a Vratislav, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou FlixBus, Blablacar nebo PKP Intercity, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Praha a Vratislav s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Praha a Vratislav

Výhody a nevýhody cestování vlakem z Praha do Vratislav?
Šetrné k životnímu prostředí Vlak z Praha do Vratislav je považován za ekologičtější dopravní prostředek než samotné létání nebo jízda autem.
Rychlost Vlaky z Praha do Vratislav jsou často mnohem rychlejší než autobusy nebo auta.
Komfort Vlaky mezi Praha a Vratislav obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Flexibilita Časy vlaků Praha Vratislav mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Náklady Jízdenky na vlak Praha-Vratislav mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Praha do Vratislav?
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Praha a Vratislav, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Ceny Autobusové jízdenky z Praha do Vratislav jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Vratislav (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Palubní služby Moderní autobusy mezi Praha a Vratislav jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Doba jízdy Autobusy z Praha do Vratislav překonávají vzdálenost 216 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Vratislav.
Komfort Autobusy mezi Praha a Vratislav mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Praha do Vratislav?
Flexibilní Spolujízda z Praha do Vratislav je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Úsporné Spolujízda z Praha do Vratislav je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Přátelskost Spolujízda mezi Praha a Vratislav je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Praha do Vratislav může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Spolehlivost Při cestě do Praha Vratislav byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.

Odkud začít v Praha? Kam přijedu v Vratislav?

Odjezdová autobusová nádraží v Praha

UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa
Prague Main Railway Station
Mapa

Vratislav příjezdová autobusová nádraží

Wroclaw
Mapa

Příjezdová nádraží v Vratislav

Wroclaw (PL), Glowny
Mapa
Vyhledávání jízdenek Praha Vratislav
Hledání ubytování v Vratislav

3 tipy pro levnější cestování mezi Praha a Vratislav

Rozhodli jste se cestovat z Praha do Vratislav a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Praha do Vratislav.

  • 1. Buďte flexibilní, co se týče termínů
    Jízdenky Praha-Vratislav jsou často levnější během týdne než o víkendu. Pokud si můžete dovolit cestovat do Vratislav spíše v týdnu než o víkendu, můžete na jízdence Praha-Vratislav ušetřit. Kromě toho vám flexibilita v termínech může pomoci najít nejlepší ceny letenek do Vratislav.
  • 2. Porovnejte způsoby dopravy
    Abyste ušetřili na cestě z Praha do Vratislav, může být dobré porovnat různé dostupné druhy dopravy. Ačkoli se může zdát, že letadlo nebo vlak jsou nejrychlejší možností, jak se dostat do Vratislav, spolujízda autem nebo autobusem mohou být často levnější alternativou. Zvažte také délku cesty a trasu, abyste našli nejúspornější řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
  • 3. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Praha do Vratislav. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Vratislav.

Autobus Praha Vratislav

Doba trvání cesty autobusem mezi Praha a Vratislav se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Vratislav pro váš termín cesty.

Autobusy mezi Praha a Vratislav obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Praha - Vratislav se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Praha do Vratislav na Vivanoda.

Do autobusu Praha-Vratislav si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Většina autobusů mezi Praha a Vratislav je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Podmínky vrácení peněz za autobusové jízdenky Praha-Vratislav se liší v závislosti na autobusové společnosti a třídě rezervace. Obecně platí, že na velmi levné jízdenky a speciální nabídky se v případě zrušení jízdenky náhrada nevztahuje, ale některé společnosti nabízejí možnost částečné náhrady nebo odkladu. Před zakoupením jízdenky do Vratislav je důležité si pečlivě přečíst smluvní podmínky.

Autobusové společnosti Praha Vratislav

FlixBus
FlixBus
Vyhledávání autobusových jízdenek Praha Vratislav

Vlaky Praha Vratislav

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Praha do Vratislav alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Praha do Vratislav, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Praha a Vratislav.

Vlaky mezi Praha a Vratislav jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

Průměrná doba jízdy vlakem z Praha do Vratislav závisí na typu vlaku, kterým jedete. Regionální nebo meziměstské vlaky do Vratislav jsou pomalejší než vysokorychlostní vlaky. Porovnejte délku všech cest pomocí vyhledávání cen na Vivanoda.

Pro děti, studenty a seniory cestující vlakem z Praha do Vratislav existují slevy, které se liší v závislosti na typu jízdenky a věku osoby. Když zadáte svůj věk do vyhledávače Vivanoda, zobrazené ceny zohlední případné slevy související s věkem.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Praha do Vratislav zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

Vlakové společnosti z Praha do Vratislav

PKP Intercity
PKP Intercity
Vyhledávání vlakových jízdenek Praha Vratislav

Spolujízda Praha Vratislav

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Praha a Vratislav, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Průměrné náklady na spolujízdu z Praha do Vratislav závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Praha do Vratislav, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Počet míst ve spolujízdě z Praha do Vratislav závisí na řidiči a typu použitého vozidla. Obecně platí, že řidič může nabídnout 1 až 4 místa.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Praha Vratislav kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Doba trvání společné jízdy mezi Praha a Vratislav závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Časy odjezdů a příjezdů pro spolujízdu z Praha do Vratislav se liší v závislosti na řidiči a zvolené trase. Vivanoda vám nabízí možnosti vyhledávání, abyste zúžili nejvhodnější časy.

Platforma pro spolujízdu Praha Vratislav

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Praha Vratislav

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu