Ponořte se do vzrušujícího světa cestování trajektem po Evropě. Prozkoumejte mnoho destinací kontinentu, od norských fjordů po středomořské pláže, historická města a malebné ostrovy.

Naloďte se na trajekty renomovaných společností, jako jsou Minoan Lines, Grimaldi Lines, Stena Line, DFDS, Corsica Ferries, Moby Lines a mnoho dalších, které spojují množství přístavů po celé Evropě. Objevte širokou škálu tras, flexibilních jízdních řádů a konkurenceschopných cen a zároveň poznejte zvláštnosti každé destinace.

Ať už se chcete vyhřívat na španělském slunci, prozkoumat malebná zákoutí Řecka nebo objevovat historické památky Velké Británie, naše platforma vám pomůže najít ty nejlepší možnosti cestování. Díky našemu intuitivnímu vyhledávacímu nástroji si můžete snadno rezervovat jízdenky a připravit se na nezapomenutelnou cestu trajektem po Evropě.

Proč používat Vivanodu k vyhledávání trajektových jízdenek?

Proč používat Vivanodu k vyhledávání trajektových jízdenek?

Jak jste se již pravděpodobně přesvědčili, hledání trajektových jízdenek může být časově velmi náročné.

S Vivanodou si můžete snadno prohlédnout a porovnat všechny dostupné nabídky všech trajektových společností v rámci jednoho vyhledávání. Díky tomu získáte nejlepší ceny a ušetříte čas při hledání trajektové jízdenky.

Na Vivanoda máte přístup k široké nabídce téměř 3 000 plaveb s kompletním pokrytím Evropy do a z Nizozemska, Belgie, Francie, Velké Británie, Řecka, Itálie, Španělska, Švédska, Norska, Dánska, Chorvatska......

Porovnejte ceny trajektů a rezervujte si jízdenku přímo online

Porovnejte ceny trajektů a rezervujte si jízdenku přímo online

Chcete-li snadno získat tarify a všechny jízdní řády lodí na požadované trase, zadejte do vyhledávacího formuláře přístavy odjezdu a příjezdu. Vivanoda poté vyhledá všechny lodní společnosti operující na dané trase (s mezipřistáním nebo bez něj) a získáte tarify a dostupnost v reálném čase. Jednoduše vyberte nabídku, o kterou máte zájem, a rezervujte si lodní lístek online.

Cestujete do výchozího přístavu vlakem nebo autobusem? Vivanoda je multimodální srovnávač a umožňuje vám vyhledat nabídky autobusů, spolujízdy a vlaků za zvýhodněné ceny, které můžete kombinovat se svou trajektovou jízdenkou. Všechny nabídky dopravy najdete na jedné platformě a ušetříte drahocenný čas.

Ceny trajektů v Evropě

Ve společnosti Vivanoda jsme chtěli zahájit rozsáhlou studii o cenách trajektů v Evropě, abychom lépe porozuměli tomu, jak se ceny trajektů liší podle řady kritérií (cílová země, vzdálenost, sezónnost atd.). Proto jsme analyzovali desítky tisíc cen trajektů na stovkách tras v Evropě a také přejezdy do Turecka a zemí Maghrebu (Maroko, Alžírsko, Tunisko), abychom získali co nejúplnější obraz. Je třeba poznamenat, že v této studii byla zohledněna pouze cena, bez ohledu na kvalitu služeb na palubě, rozdíly v platech zaměstnanců, ekonomické rozdíly mezi zeměmi atd.

  • Nejnižší cenový index mají trajekty do Tuniska, Litvy, Lotyšska, Polska a Švédska.
  • Naopak nejvyšší cenový index mají trajekty do Turecka, Spojeného království a Maroka.
  • Spojení mezi Řeckem a Tureckem a spojení mezi Marokem a Španělskem jsou proporcionálně nejdražší v Evropě.
  • Spojení mezi Německem a Litvou nebo Lotyšskem jsou v poměru k ujeté vzdálenosti nejlevnější.
  • Čím kratší je přejezd, tím je dražší.
  • V celé Evropě jsou ceny vyšší v průměru od července do září. O něco vyšší jsou také o víkendech.
Podívejte se na všechny výsledky studie o cenách trajektů v Evropě
Ceny trajektů v Evropě

Trajektové společnosti

Představujeme hlavní trajektové společnosti, které nabízejí trajektové služby v Evropě. Všechny tyto trajektové společnosti jsou zahrnuty v našem nástroji pro porovnávání trajektů, takže si můžete snadno najít svou trajektovou jízdenku.

P&O Ferries
P&O Ferries
P&O Ferries je britská lodní společnost, která nabízí několik přímých plaveb z Calais do Doveru (v konkurenci s DFDS Seaways), stejně jako další plavby z Nizozemska (mezi Rotterdalem a Hullem), Belgie a Irska do Anglie.
DFDS Seaways
DFDS Seaways
Dánská lodní společnost DFDS Seaways provozuje dopravu především v severní Evropě, ale také z Francie. Provozuje trasy Amsterdam/IJmuiden-Newcastle, Dieppe-Newhaven, Calais-Dover a Dunkirk-Dover.
Stena Line
Stena Line
Stena Line je švédská trajektová společnost, která provozuje velké množství trajektových linek po celé Evropě, především na Britských ostrovech, v Nizozemsku, Belgii, Švédsku, Dánsku, Německu, Norsku a Polsku.
Corsica Ferries
Corsica Ferries
Corsica Ferries je francouzsko-italská společnost, která provozuje trajektovou dopravu mezi Korsikou, Sardinií a italskou pevninou (Savona, Piombino a Livorno) nebo francouzskou Riviérou (Nice a Toulon). Mezi lodě společnosti Corsica Ferries patří Mega Smeralda nebo Mega Express (série 5 lodí).
Brittany Ferries
Brittany Ferries
Brittany Ferries, bretaňská lodní společnost se sídlem v Roscoffu, je významným hráčem v dopravě přes kanál La Manche mezi Francií a Anglií. Nabízí snadný přístup do Londýna z Bretaně a Normandie. Na palubě trajektů Pont Aven, Armorique, Cap Finistère a všech ostatních trajektů flotily najdete veškerou zábavu a restaurace, které potřebujete pro příjemnou plavbu.
Grimaldi Lines
Grimaldi Lines
Grimaldi Lines je italská lodní společnost specializující se na přepravy mezi Itálií, Španělskem, Tuniskem, Řeckem a Marokem. Její lodě jsou vybaveny vším, co potřebujete pro příjemnou cestu: pohodlnými kajutami, restauracemi, bary a zábavními prostory.
Grandi Navi Veloci
Grandi Navi Veloci
Grandi Navi Veloci je italská společnost nabízející přelety mezi Itálií, Tuniskem, Španělskem a Marokem. Na palubě jejich prostorných a dobře vybavených lodí si můžete užít příjemné cestování s kvalitními službami, restauracemi, bary a pohodlnými kajutami.

Abyste měli k dispozici ještě komplexnější výsledky, síť trajektových linek na srovnávači trajektů Vivanoda se neustále vyvíjí. Ve výsledcích najdete trajekty dalších trajektových společností, jako jsou Condor Ferries, Irish Ferries, Algeria Ferries, LD Lines, Minoan Lines, Anek Lines, Hellenic Seaways, Blue Star Ferries,...

Hlavní destinace trajektů

Pomocí našeho vyhledávače trajektových jízdenek můžete najít ceny stovek trajektových plaveb v Evropě i po celém světě.

Zde je seznam hlavních destinací z více než 3 000 trajektových tras dostupných na našich stránkách.

Tunis
Madeira Funchal
Oslo
Tanger Nador
Tallinn
Hirtshals
Durres

Proč cestovat trajektem?

Díky téměř 400 milionům cest trajektem ročně a všudypřítomným mořím (Středozemní, Jaderské, Egejské, Lamanšské...), oceánům a jezerům, které tvoří její geografii, je Evropa ideálním místem pro cestování lodí.

Přestože se jedná o poměrně pomalý dopravní prostředek a přestože stále více společností zavádí na nejvytíženějších trasách ultrarychlé trajekty, které mohou zkrátit dobu cesty na polovinu nebo až na trojnásobek, má trajekt mnoho výhod:

Jak vypadá plavba trajektem?

Po vyhledání a rezervaci trajektové jízdenky prostřednictvím Vivanody obdržíte rychle potvrzující e-mail s nejdůležitějšími informacemi (cena, počet cestujících, vozidel, jízdních kol nebo pěších, vybavení na palubě: kabina nebo polohovatelné sedadlo atd). Bude v něm také uveden čas, ve kterém lodní společnost požaduje, abyste se dostavili do přístavu nalodění. Je nutné, abyste tento čas respektovali, jinak vám bude přístup na loď odepřen.

Pokud cestujete autem, nástup na loď je velmi rychlý a jdete přímo k odbavovacím přepážkám vyzdobeným v barvách vaší společnosti. Pokud jste pěší, odbavíte se na terminálu trajektu a poté nastoupíte na palubu. Ujistěte se, že máte platné doklady totožnosti, cestovní pas nebo občanský průkaz, v závislosti na cílové destinaci a hranici, kterou překračujete.

Jakmile se nalodíte, každý má svůj čas pod kontrolou: restaurace pro gurmány, zábava a představení pro děti, kino a videohry pro teenagery, čtení a odpočinek pro rodiče..... Služby na palubě trajektů se snaží vyhovět potřebám všech věkových skupin a jednotlivců.

Aby se předešlo mořské nemoci, je většina novějších lodí vybavena stabilizátory, které snižují pocit pohybu lodi na vlnách. Pro citlivější jedince je však v závislosti na povětrnostních podmínkách vhodné pravidelně se na palubě lodi nadýchat čerstvého vzduchu, sedět u okna a sledovat obzor, aby mozek lépe koordinoval informace. Můžete si také vzít léky proti mořské nemoci, které vás obvykle uspí.

Po skončení plavby se můžete kochat pobřežím cílové destinace, které se postupně utváří až do příjezdu do přístavu.

Ekologický dopad cestování trajektem?

Stejně jako všechny druhy dopravy a cestování, i cestování trajektem produkuje skleníkové plyny, a má tedy ekologický dopad na planetu. Lodě spotřebují velké množství paliva a vypouštějí zplodiny obsahující těžké kovy. Jako každé odvětví však i lodní doprava hraje roli v boji proti globálnímu oteplování.

Úmluva o znečišťování moří (MARPOL), kterou iniciovala Mezinárodní námořní organizace a v Evropě přijala Evropská komise, vyžaduje, aby trajekty a další dopravní plavidla splňovaly maximální emisní normy. Lodní společnosti jsou první, kdo zavádí čistší a ekologičtější lodě.

Například společnost Brittany Ferries vybavila díky dotacím EU všechny své lodě skrubery, které vypírají a čistí výpary, jež produkují. Lodě na zkapalněný zemní plyn (LNG) se v blízké budoucnosti rovněž stanou normou.

Otázky, které cestující často kladou při plánování cesty trajektem a nákupu trajektové jízdenky

Levné trajektové jízdné můžete najít rezervací předem, cestováním mimo sezónu, porovnáním cen mezi různými trajektovými společnostmi prostřednictvím Vivanody nebo vyhledáním speciálních nabídek a akcí.

Chcete-li si rezervovat trajektovou jízdenku online, přejděte na stránku Vivanoda, zvolte datum a čas cesty, vyberte typ jízdenky, zadejte údaje cestujícího a proveďte platbu online.

Služby na palubě trajektu se liší v závislosti na společnosti a typu trajektu. Obecně lze říci, že cestující mohou očekávat restaurace, bary, obchody, odpočinkové zóny, dětské koutky, kajuty, sprchy, toalety, Wi-Fi připojení a lékařskou pomoc.

Ano, většina trajektů nabízí kajuty pro cestující, kteří si přejí odpočívat nebo cestovat v soukromí. Kajuty jsou často vybaveny postelemi, vlastními koupelnami a dalším vybavením.

Přeprava vozidel na palubě trajektu je často možná, ale postupy a náklady se u jednotlivých společností liší. Před rezervací cesty doporučujeme ověřit si požadavky a ceny trajektové společnosti.

Výběr nejlepší trajektové společnosti závisí na několika faktorech, jako je cíl cesty, požadovaný typ trajektu, rozpočet a osobní preference. Před rozhodnutím je nejlepší použít službu Vivanoda a porovnat nabídky a služby různých trajektových společností.

Ano, na palubě trajektů je často možné cestovat s domácími mazlíčky, ale pravidla a ceny se u jednotlivých společností liší. Před rezervací cesty doporučujeme zkontrolovat podmínky a ceny trajektové společnosti.

Některé trajektové společnosti nabízejí speciální nabídky pro skupiny, obvykle 10 a více osob. Tyto nabídky mohou zahrnovat slevy na jízdenky, výhody, jako je jídlo na palubě zdarma, nebo slevy na rezervaci kajut. Pro více informací o speciálních nabídkách pro skupiny doporučujeme kontaktovat přímo trajektovou společnost.

Většina trajektových přístavů má v blízkosti placené parkoviště pro cestující, kteří chtějí během cesty trajektem zaparkovat své vozidlo. Doporučujeme si před odjezdem ověřit možnosti parkování v přístavu, který jste si vybrali.

Mohou existovat možnosti přepravy do trajektového přístavu, například kyvadlová doprava veřejnou dopravou nebo místní taxíky. Některé trajektové společnosti také nabízejí kyvadlovou dopravu z určených míst nalodění. Doporučujeme kontaktovat trajektovou společnost nebo si před odjezdem ověřit možnosti přepravy ve vybraném trajektovém přístavu.

Mnohé trajektové společnosti nabízejí na palubě celou řadu zábavy, včetně restaurací, barů, obchodů, dětských koutků, salonků a kin. Možnosti zábavy se mohou lišit v závislosti na trajektové společnosti a délce cesty. Před rezervací jízdenky doporučujeme ověřit si možnosti zábavy dané trajektové společnosti.

Mnoho trajektových společností nabízí Wi-Fi na palubě, často za poplatek. Kvalita připojení se však může lišit v závislosti na pokrytí a rychlosti sítě v oblasti cesty. Před rezervací jízdenky je vhodné ověřit si, zda trajektová společnost Wi-Fi nabízí.

Většina trajektových společností nabízí zařízení a služby pro osoby se sníženou pohyblivostí, jako jsou rampy, výtahy a přístupné toalety. Doporučujeme kontaktovat přímo trajektovou společnost, která vám poskytne více informací o zařízeních dostupných pro osoby se zdravotním postižením.

Mnoho trajektových společností nabízí na palubě obchody, kde si cestující mohou zakoupit suvenýry, luxusní zboží, občerstvení a nápoje. Před rezervací jízdenky doporučujeme ověřit si možnosti, které trajektová společnost nabízí. Je důležité si uvědomit, že ceny na palubě mohou být vyšší než ceny v obchodech.

None

None
None
None