Doporučená trasa
Brno
Přímá cesta autobus, spolujízda do Drážďany
Drážďany
Viz ceny
Alternativní trasy
Brno
Cesta spolujízda, autobus do Praha
Praha
Cesta vlak, autobus, spolujízda do Drážďany
Drážďany
Viz ceny

Jak se dostat z Brno do Drážďany?

Plánujete cestu z Drážďany do Brno a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Brno do Drážďany, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Brno a Drážďany, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (Hellö, FlixBus, LEO Express, Blablacar nebo Deutsche Bahn) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Brno a Drážďany, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Brno Drážďany.

Pro cestu z Brno do Drážďany máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Brno Drážďany

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Brno do Drážďany a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Brno Drážďany

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Brno Drážďany je ideální a splní vaše očekávání.

Spolujízda Brno Drážďany

Spolujízda mezi Brno a Drážďany je ideální, pokud chcete cestovat do Drážďany v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Brno nebo Drážďany.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Brno do Drážďany, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Brno Drážďany

Město odjezdu
Brno
Česká Republika
Cílové město
Drážďany
Německo
Sasko
Vzdálenost
292 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení autobus a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Brno Drážďany
Hledání ubytování v Drážďany
Naplánujte si cestu z Brno do Drážďany jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Brno do Drážďany jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Brno a Drážďany, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou Hellö, FlixBus, LEO Express, Blablacar nebo Deutsche Bahn, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Brno a Drážďany s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Brno a Drážďany

Výhody a nevýhody cestování vlakem z Brno do Drážďany?
Rychlost Vlaky z Brno do Drážďany jsou často mnohem rychlejší než autobusy nebo auta.
Komfort Vlaky mezi Brno a Drážďany obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Dostupnost Vlaková nádraží v Brno nebo Drážďany se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Náklady Jízdenky na vlak Brno-Drážďany mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Brno Drážďany mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Brno do Drážďany?
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Brno a Drážďany, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Ceny Autobusové jízdenky z Brno do Drážďany jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Drážďany (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Palubní služby Moderní autobusy mezi Brno a Drážďany jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Komfort Autobusy mezi Brno a Drážďany mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Brno do Drážďany překonávají vzdálenost 292 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Drážďany.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Brno do Drážďany?
Úsporné Spolujízda z Brno do Drážďany je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Přátelskost Spolujízda mezi Brno a Drážďany je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Flexibilní Spolujízda z Brno do Drážďany je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Brno do Drážďany může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.
Spolehlivost Při cestě do Brno Drážďany byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.

Odkud začít v Brno? Kam přijedu v Drážďany?

Odjezdová autobusová nádraží v Brno

Brno
Mapa
Brno Hotel Grand
Mapa
Brno Zvonařka
Mapa

Drážďany příjezdová autobusová nádraží

Dresden
Mapa
Dresden Neustadt
Mapa
Dresden central station
Mapa

Příjezdová nádraží v Drážďany

Dresden Hbf
Mapa
Vyhledávání jízdenek Brno Drážďany
Hledání ubytování v Drážďany

3 tipy pro levnější cestování mezi Brno a Drážďany

Rozhodli jste se cestovat z Brno do Drážďany a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Brno do Drážďany.

  • 1. Vyhněte se dopravní špičce
    Jízdenky Brno-Drážďany jsou velmi často levnější, pokud cestujete mimo dopravní špičku. Pokud se vyhnete těmto rušným částem dne, můžete ušetřit peníze za jízdenku. Navíc cestování do Drážďany mimo dopravní špičku vám může zajistit pohodlnější cestu.
  • 2. Rezervujte s předstihem
    Toto je často nejznámější tip, jak ušetřit peníze na cestě mezi Brno a Drážďany. Jízdenky na vlak, letadlo, autobus nebo trajekt jsou totiž často levnější, pokud si je koupíte s dostatečným předstihem. Někdy tak můžete na cestě z Brno do Drážďany ušetřit desítky nebo dokonce stovky eur.
  • 3. Porovnejte způsoby dopravy
    Abyste ušetřili na cestě z Brno do Drážďany, může být dobré porovnat různé dostupné druhy dopravy. Ačkoli se může zdát, že letadlo nebo vlak jsou nejrychlejší možností, jak se dostat do Drážďany, spolujízda autem nebo autobusem mohou být často levnější alternativou. Zvažte také délku cesty a trasu, abyste našli nejúspornější řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Autobus Brno Drážďany

Doba trvání cesty autobusem mezi Brno a Drážďany se obvykle liší v závislosti na dopravních podmínkách a případných zastávkách po cestě. Vivanoda vám umožní vidět v reálném čase všechny autobusy jedoucí do Drážďany pro váš termín cesty.

Autobusy mezi Brno a Drážďany obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Do autobusu Brno-Drážďany si cestující zpravidla mohou vzít zavazadla, je však důležité ověřit si u dopravce hmotnostní a velikostní limity. Počet zavazadel je také velmi často omezen.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Brno - Drážďany se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Brno do Drážďany na Vivanoda.

Většina autobusů mezi Brno a Drážďany je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Podmínky vrácení peněz za autobusové jízdenky Brno-Drážďany se liší v závislosti na autobusové společnosti a třídě rezervace. Obecně platí, že na velmi levné jízdenky a speciální nabídky se v případě zrušení jízdenky náhrada nevztahuje, ale některé společnosti nabízejí možnost částečné náhrady nebo odkladu. Před zakoupením jízdenky do Drážďany je důležité si pečlivě přečíst smluvní podmínky.

Autobusové společnosti Brno Drážďany

Hellö
Hellö
FlixBus
FlixBus
LEO Express
LEO Express
Vyhledávání autobusových jízdenek Brno Drážďany

Vlaky Brno Drážďany

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Brno do Drážďany alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Brno do Drážďany, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Brno a Drážďany.

Průměrná doba jízdy vlakem z Brno do Drážďany závisí na typu vlaku, kterým jedete. Regionální nebo meziměstské vlaky do Drážďany jsou pomalejší než vysokorychlostní vlaky. Porovnejte délku všech cest pomocí vyhledávání cen na Vivanoda.

Pro děti, studenty a seniory cestující vlakem z Brno do Drážďany existují slevy, které se liší v závislosti na typu jízdenky a věku osoby. Když zadáte svůj věk do vyhledávače Vivanoda, zobrazené ceny zohlední případné slevy související s věkem.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Brno do Drážďany zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

Vlakové jízdenky z Brno do Drážďany lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

Vlakové společnosti z Brno do Drážďany

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Vyhledávání vlakových jízdenek Brno Drážďany

Spolujízda Brno Drážďany

Průměrné náklady na spolujízdu z Brno do Drážďany závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Brno do Drážďany, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Řidiči spolujízdy mají často omezení pro velká zavazadla kvůli omezenému prostoru ve vozidle. Doporučujeme proto, abyste před cestou do Brno Drážďany kontaktovali řidiče a tyto záležitosti s ním projednali.

Doba trvání společné jízdy mezi Brno a Drážďany závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Řidiče spolujízdy Brno Drážďany můžete kontaktovat před cestou prostřednictvím platformy pro spolujízdu, kde jste si jízdu rezervovali. Doporučujeme, abyste s řidičem před jízdou projednali podrobnosti o cestě, jako je místo vyzvednutí a jízdní řád.

Platba za spolujízdu z Brno do Drážďany se obvykle provádí online prostřednictvím webové stránky spolujízdy, na které byla cesta rezervována. V závislosti na použité webové stránce jsou k dispozici různé možnosti platby.

Platforma pro spolujízdu Brno Drážďany

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Brno Drážďany

Vyhledávací filtry

Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu