Jak se dostat do Řecko?

Ať už jste zkušení cestovatelé, nebo plánujete svou první cestu do Řecko, často je složité vyznat se v různých dopravních řešeních, která máte k dispozici, abyste se do této země dostali a mohli se po Řecko pohybovat.

Vivanoda je zde, aby vám pomohla najít nejlepší možnosti dopravy ve Řecko a usnadnila vám cestu do klíčových měst, jako je Atény, Soluň, Patras, Larissa, Heraklion, Volos nebo Ioannina.

Vivanoda vám umožní porovnat různé možnosti dopravy pro vaši cestu do Řecko, ať už cestujete letadlem, vlakem, autobusem nebo autem. Shromáždili jsme pro vás všechny potřebné informace, které vám pomohou vybrat tu nejlepší trasu a dopravní prostředek podle vašich potřeb a rozpočtu. U každého dopravního prostředku jsme také uvedli hlavní dopravní společnosti, jako jsou Olympic Air, Aegean Airlines, Vueling Airlines, Hellenic Train, Hellenic Seaways, Blue Star Ferries a ANEK Lines, abyste si mohli snadno rezervovat cestu.

Vlakem do Řecko

Vlaky jsou velmi pohodlným způsobem, jak objevovat Řecko, s rychlými spoji mezi hlavními městy a nádhernými panoramatickými výhledy. Vysokorychlostní nebo regionální vlaky společností Hellenic Train spojují města jako Larissa, Heraklion nebo Volos v krátkém čase.

Lety do Řecko

Lety do Řecko nabízejí širokou škálu destinací, například Atény, Soluň nebo Patras. Letecké společnosti jako Olympic Air, Aegean Airlines a Vueling Airlines nabízejí přímé lety z mnoha evropských měst, takže si můžete cestu velmi flexibilně naplánovat.

Cestování do Řecko

Cestování do Řecko
Vyhledávání a vyhledávání letenek do Řecko
Vyhledávání ubytování ve Řecko

Stručný průvodce cestováním po Řecko

Řecko je země s bohatou historií a kulturou, s nádhernými ostrovy a neuvěřitelnými archeologickými památkami. Zde jsou některé z hlavních památek, které byste při své cestě do Řecka neměli vynechat.

Athény jsou hlavním městem Řecka a městem, kde můžete objevit slavnou Akropoli a Parthenon, symboly řecké historie a kultury. Pohyb po Aténách je snadný díky mnoha autobusům, tramvajím a vlakům metra.

Santorini je nádherný ostrov s úchvatnými výhledy, neuvěřitelnými západy slunce a černými a červenými písečnými plážemi. Na Santorini se můžete dopravit trajektem nebo letecky.

Mykonos je další řecký ostrov proslulý svými bílými písečnými plážemi, úzkými uličkami a bílými domy. Je také oblíbeným místem pro večírky a poznávání řeckého nočního života. Na Mykonos létají pravidelné linky z Atén.

Rhodos je ostrov v Egejském moři, který je známý svým středověkým starým městem, zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO, a také krásnými plážemi a rušným nočním životem. Na Rhodos se můžete dopravit trajektem nebo letecky.

Kréta je největší řecký ostrov a nabízí řadu krásných pláží, archeologických nalezišť, tradičních vesnic a hor. Můžete se na ni dostat letecky z Atén nebo jiných evropských měst.

A konečně Soluň na severu Řecka je dynamické město s bohatou historií a vzkvétající uměleckou a kulturní scénou. Je snadno dostupné letadlem nebo vlakem z Atén.

K dopravě po Řecku slouží autobusy, vlaky, letadla a trajekty na ostrovy. Autobusy jsou často nejlevnějším způsobem dopravy po Řecku, zatímco trajekty jsou skvělým způsobem, jak objevovat ostrovy. Pro delší cesty mezi městy jsou k dispozici také vlaky a letadla.

Vyhledávání a vyhledávání letenek do Řecko
Vyhledávání ubytování ve Řecko

Cestování do Řecko z České republiky

None
None
None
None