Jak se dostat do Rakousko?

Ať už jste zkušení cestovatelé, nebo plánujete svou první cestu do Rakousko, často je složité vyznat se v různých dopravních řešeních, která máte k dispozici, abyste se do této země dostali a mohli se po Rakousko pohybovat.

Vivanoda je zde, aby vám pomohla najít nejlepší možnosti dopravy ve Rakousko a usnadnila vám cestu do klíčových měst, jako je Vídeň, Innsbruck, Salzburg, Linz, Graz, Sankt Polten nebo Wels.

Vivanoda vám umožní porovnat různé možnosti dopravy pro vaši cestu do Rakousko, ať už cestujete letadlem, vlakem, autobusem nebo autem. Shromáždili jsme pro vás všechny potřebné informace, které vám pomohou vybrat tu nejlepší trasu a dopravní prostředek podle vašich potřeb a rozpočtu. U každého dopravního prostředku jsme také uvedli hlavní dopravní společnosti, jako jsou Air Berlin, Niki Airlines, Austrian Airlines, ÖBB, Deutsche Bahn, MÁV, FlixBus, Hellö a WestBus, abyste si mohli snadno rezervovat cestu.

Vlakem do Rakousko

Vlaky jsou velmi pohodlným způsobem, jak objevovat Rakousko, s rychlými spoji mezi hlavními městy a nádhernými panoramatickými výhledy. Vysokorychlostní nebo regionální vlaky společností ÖBB, Deutsche Bahn a MÁV spojují města jako Linz, Graz nebo Sankt Polten v krátkém čase.

Autobusem do Rakousko

Cestování autobusem po Rakousko je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí zemi objevovat vlastním tempem a bez velkých výdajů. Autobusy společností FlixBus, Hellö a WestBus spojují i ta nejvzdálenější města a městečka, jako je Klagenfurt am Worthersee, Wels nebo Sankt Polten, a nabízejí tak jedinečný a autentický zážitek.

Lety do Rakousko

Lety do Rakousko nabízejí širokou škálu destinací, například Vídeň, Innsbruck nebo Salzburg. Letecké společnosti jako Air Berlin, Niki Airlines a Austrian Airlines nabízejí přímé lety z mnoha evropských měst, takže si můžete cestu velmi flexibilně naplánovat.

Cestování do Rakousko

Cestování do Rakousko
Vyhledávání a vyhledávání letenek do Rakousko
Vyhledávání ubytování ve Rakousko

Stručný průvodce cestováním po Rakousko

Rakousko je středoevropská země s bohatou kulturní a uměleckou historií, úchvatnou alpskou krajinou, nádherně zachovalými historickými městy a vynikající kuchyní. Pokud plánujete cestu do Rakouska, zde je několik památek, které byste si neměli nechat ujít.

Vídeň je hlavní město Rakouska a město plné historie a kultury. Milovníci klasické hudby jistě navštíví Mozartův dům, katedrálu svatého Štěpána a Vídeňskou státní operu. Město je také proslulé svými kavárnami, kde se podávají nejrůznější rakouské zákusky a vídeňská káva, a vánočními trhy, které patří k nejkrásnějším v Evropě.

Dalším cílem milovníků historie a hudby, které musíte navštívit, je Salcburk, rodiště Mozarta. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a zahrnuje pevnost Hohensalzburg, salcburský dóm a Mozartův rodný dům. V létě se zde konají Salcburské slavnosti, které lákají hudebníky a posluchače z celého světa.

Rakouské Alpy nabízejí krásnou přírodu po celý rok. V zimě lákají lyžaře z celého světa lyžařská střediska jako St. Anton am Arlberg a Kitzbühel. V létě je region ideální pro pěší turistiku, jízdu na horském kole a horolezectví. Horská jezera, například Attersee a Wolfgang, nabízejí také vodní aktivity, jako je koupání a plachtění.

Město Innsbruck se nachází v rakouských Alpách a nabízí jedinečnou kombinaci městského života a přírody. Návštěvníci mohou nakupovat ve starém městě, navštívit císařský palác a kostel Hofkirche a věnovat se lyžování nebo pěší turistice v okolních horách.

Obec Hallstatt, která se nachází v rakouských Alpách, je známá svým malebným půvabem. Obec je postavena na břehu Hallstattského jezera a obklopena horami. Návštěvníci mohou navštívit solné doly, které fungují již od doby bronzové, a také místní muzeum, kde se dozvědí více o historii této oblasti.

Co se týče dopravy, Rakousko má vynikající železniční síť spojující všechna velká města. Vlaky jsou pohodlné a přesné a mezi jednotlivými destinacemi lze snadno cestovat regionálními vlaky a autobusy. K dispozici jsou také taxíky a půjčovny automobilů, ale pokud plánujete navštívit venkovské oblasti, doporučujeme si pronajmout auto.

Ať už vás zajímá historie, příroda nebo jen městský život, v Rakousku si jistě přijdete na své. Je to země, která nabízí jedinečnou kombinaci kultury, historie a krásné přírody.

Vyhledávání a vyhledávání letenek do Rakousko
Vyhledávání ubytování ve Rakousko

Cestování do Rakousko z České republiky

None
None
None
None