Jak se dostat do Rumunsko?

Ať už jste zkušení cestovatelé, nebo plánujete svou první cestu do Rumunsko, často je složité vyznat se v různých dopravních řešeních, která máte k dispozici, abyste se do této země dostali a mohli se po Rumunsko pohybovat.

Vivanoda je zde, aby vám pomohla najít nejlepší možnosti dopravy ve Rumunsko a usnadnila vám cestu do klíčových měst, jako je Bukurešť, Cluj-Napoca, Timisoara, Iasi, Sibiu nebo Constanta.

Vivanoda vám umožní porovnat různé možnosti dopravy pro vaši cestu do Rumunsko, ať už cestujete letadlem, vlakem, autobusem nebo autem. Shromáždili jsme pro vás všechny potřebné informace, které vám pomohou vybrat tu nejlepší trasu a dopravní prostředek podle vašich potřeb a rozpočtu. U každého dopravního prostředku jsme také uvedli hlavní dopravní společnosti, jako jsou Wizzair, Blue Air, Tarom a FlixBus, abyste si mohli snadno rezervovat cestu.

Autobusem do Rumunsko

Cestování autobusem po Rumunsko je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí zemi objevovat vlastním tempem a bez velkých výdajů. Autobusy společností FlixBus spojují i ta nejvzdálenější města a městečka, jako je Constanta, Sibiu nebo Iasi, a nabízejí tak jedinečný a autentický zážitek.

Lety do Rumunsko

Lety do Rumunsko nabízejí širokou škálu destinací, například Bukurešť, Cluj-Napoca nebo Timisoara. Letecké společnosti jako Wizzair, Blue Air a Tarom nabízejí přímé lety z mnoha evropských měst, takže si můžete cestu velmi flexibilně naplánovat.

Cestování do Rumunsko

Cestování do Rumunsko
Vyhledávání a vyhledávání letenek do Rumunsko
Vyhledávání ubytování ve Rumunsko

Stručný průvodce cestováním po Rumunsko

Rumunsko je východoevropská země s bohatou historií, krásnou přírodou a zajímavou kulturou. Cestovatelé zde mají co vidět a objevovat.

Bukurešť, hlavní město Rumunska, je směsicí architektonických stylů a nachází se zde největší administrativní budova na světě, Palác parlamentu. Navštívit můžete také Muzeum vesnice, které vám umožní nahlédnout do tradičního života na rumunském venkově.

Dalším oblíbeným cílem v Rumunsku je Brašov, město v Transylvánských horách. Staré město Brašov je půvabné středověké město s nádherným černým kostelem. Nedaleko Brašova se nachází hrad Bran, známý také jako Drákulův hrad, který láká mnoho návštěvníků.

Jedinečnou destinací v Rumunsku je delta Dunaje s divokou přírodou a četnými druhy zvířat. Můžete se zde vydat na výlet lodí za pozorováním ptáků nebo si jen tak odpočinout na písečných plážích.

Oblast Maramureš na severu Rumunska je hornatou oblastí s nedotčenými tradičními vesnicemi. Dřevěné kostely v regionu jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a pro návštěvníky jsou nepřehlédnutelnou atrakcí.

Region Bukovina je známý svými malovanými kláštery, které jsou rovněž zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. V tomto regionu se nacházejí kláštery Voronet, Moldovita a Sucevita, které stojí za návštěvu.

Pro milovníky pěší turistiky nabízí Karpaty nádherné scenérie a dobře značené turistické stezky. Turisté si oblíbili zejména pohoří Fagaraš, kde se nachází nejvyšší vrchol Rumunska, hora Moldoveanu.

Pokud jde o možnosti dopravy v Rumunsku, hlavní města spojují vlaky a autobusy a mezi některými městy létají vnitrostátní lety. Oblíbenou možností jsou také taxíky, je však důležité se ujistit, že taxi, které si vezmete, je legální a spolehlivé. Pro ty, kteří dávají přednost samostatnému poznávání země, je k dispozici také půjčovna aut.

Rumunsko je fascinující destinací, kde je toho hodně k vidění a objevování. Ať už vás zajímá historie, příroda nebo kultura, každý si zde najde něco pro sebe.

Vyhledávání a vyhledávání letenek do Rumunsko
Vyhledávání ubytování ve Rumunsko

Cestování do Rumunsko z České republiky

None
None
None
None