Jak se dostat do Švýcarsko?

Ať už jste zkušení cestovatelé, nebo plánujete svou první cestu do Švýcarsko, často je složité vyznat se v různých dopravních řešeních, která máte k dispozici, abyste se do této země dostali a mohli se po Švýcarsko pohybovat.

Vivanoda je zde, aby vám pomohla najít nejlepší možnosti dopravy ve Švýcarsko a usnadnila vám cestu do klíčových měst, jako je Curych, Ženeva, Basilej, Lausanne, Bern nebo Lugano.

Vivanoda vám umožní porovnat různé možnosti dopravy pro vaši cestu do Švýcarsko, ať už cestujete letadlem, vlakem, autobusem nebo autem. Shromáždili jsme pro vás všechny potřebné informace, které vám pomohou vybrat tu nejlepší trasu a dopravní prostředek podle vašich potřeb a rozpočtu. U každého dopravního prostředku jsme také uvedli hlavní dopravní společnosti, jako jsou Swiss International Airlines, Air France, Germanwings, TGV Lyria, Deutsche Bahn, ÖBB, FlixBus, ALSA a Eurolines CH, abyste si mohli snadno rezervovat cestu.

Vlakem do Švýcarsko

Vlaky jsou velmi pohodlným způsobem, jak objevovat Švýcarsko, s rychlými spoji mezi hlavními městy a nádhernými panoramatickými výhledy. Vysokorychlostní nebo regionální vlaky společností TGV Lyria, Deutsche Bahn a ÖBB spojují města jako Lausanne, Bern nebo Lugano v krátkém čase.

Autobusem do Švýcarsko

Cestování autobusem po Švýcarsko je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí zemi objevovat vlastním tempem a bez velkých výdajů. Autobusy společností FlixBus, ALSA a Eurolines CH spojují i ta nejvzdálenější města a městečka, jako je Lugano, Bern nebo Lausanne, a nabízejí tak jedinečný a autentický zážitek.

Lety do Švýcarsko

Lety do Švýcarsko nabízejí širokou škálu destinací, například Curych, Ženeva nebo Basilej. Letecké společnosti jako Swiss International Airlines, Air France a Germanwings nabízejí přímé lety z mnoha evropských měst, takže si můžete cestu velmi flexibilně naplánovat.

Cestování do Švýcarsko

Cestování do Švýcarsko
Vyhledávání a vyhledávání letenek do Švýcarsko
Vyhledávání ubytování ve Švýcarsko

Stručný průvodce cestováním po Švýcarsko

Švýcarsko je krásná a rozmanitá země proslulá majestátními horami, křišťálově čistými jezery, historickými městy a mnohojazyčnou kulturou. Pokud plánujete návštěvu, zde jsou některé z nejzajímavějších památek, které byste měli vidět:

Švýcarské Alpy: Švýcarské Alpy jsou světově proslulé svými přírodními krásami a jejich vrcholy jako Matterhorn, Mont Blanc, Jungfrau a Matterhorn každoročně přilákají tisíce návštěvníků. Můžete se věnovat pěší turistice, lyžování, snowboardingu, horolezectví nebo se jen kochat výhledem.

Curych: Curych je kosmopolitní město na břehu řeky Limmat. Nachází se zde mnoho muzeí, uměleckých galerií, luxusních butiků a živých restaurací a barů. Můžete také navštívit katedrálu Grossmünster a kostel Fraumünster, dvě nejznámější curyšské památky.

Švýcarská jezera: Další velkou atrakcí jsou švýcarská jezera. Ženevské, Curyšské, Bodamské, Lucernské a Thunské jezero jsou oblíbenými místy pro koupání, vodní sporty a plavby.

Bern: Bern je hlavní město Švýcarska a město s bohatou historií a kulturou. Jeho středověké historické centrum s dlážděnými uličkami, zdobenými kašnami a barevnými budovami je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívit můžete také bernskou katedrálu a Spolkový palác, kde sídlí švýcarská vláda.

Lucern: Lucern je malebné město na břehu Lucernského jezera. Je proslulé svým Kapličkovým mostem, krytou dřevěnou lávkou zdobenou historickými malbami. Navštívit můžete také Muzeum švýcarské kultury a Muzeum umění v Lucernu.

Hrad Chillon: Hrad Chillon je středověký hrad na břehu Ženevského jezera nedaleko Montreux. Je považován za jeden z nejkrásnějších hradů ve Švýcarsku s věžemi, kaplemi, hladomornami a zahradami.

Olympijské muzeum: Olympijské muzeum v Lausanne je muzeum věnované olympijským hrám a sportu. Nacházejí se v něm interaktivní expozice, historické artefakty, sportovní zařízení a panoramatický výhled na Ženevské jezero.

Co se týče dopravy, Švýcarsko disponuje vynikající sítí vlaků, autobusů a tramvají, přičemž panoramatické vlaky, jako jsou Glacier Express a Bernina Express, nabízejí nádherný výhled na Alpy. Místní letecké společnosti, například Swiss International Air Lines, nabízejí lety do velkých švýcarských měst a cestovatelé mohou využívat také služby sdílení automobilů.

Vyhledávání a vyhledávání letenek do Švýcarsko
Vyhledávání ubytování ve Švýcarsko

Cestování do Švýcarsko z České republiky

None
None
None
None