Jak se dostat do Polsko?

Ať už jste zkušení cestovatelé, nebo plánujete svou první cestu do Polsko, často je složité vyznat se v různých dopravních řešeních, která máte k dispozici, abyste se do této země dostali a mohli se po Polsko pohybovat.

Vivanoda je zde, aby vám pomohla najít nejlepší možnosti dopravy ve Polsko a usnadnila vám cestu do klíčových měst, jako je Varšava, Krakov, Lodz, Wroclaw, Poznaň, Gdaňsk nebo Szczecin.

Vivanoda vám umožní porovnat různé možnosti dopravy pro vaši cestu do Polsko, ať už cestujete letadlem, vlakem, autobusem nebo autem. Shromáždili jsme pro vás všechny potřebné informace, které vám pomohou vybrat tu nejlepší trasu a dopravní prostředek podle vašich potřeb a rozpočtu. U každého dopravního prostředku jsme také uvedli hlavní dopravní společnosti, jako jsou Ryanair, EuroLot, Wizzair, Russian Railways, ÖBB, PKP Intercity, Polferries, FlixBus, LEO Express a IC Bus, abyste si mohli snadno rezervovat cestu.

Vlakem do Polsko

Vlaky jsou velmi pohodlným způsobem, jak objevovat Polsko, s rychlými spoji mezi hlavními městy a nádhernými panoramatickými výhledy. Vysokorychlostní nebo regionální vlaky společností Russian Railways, ÖBB a PKP Intercity spojují města jako Wroclaw, Poznaň nebo Gdaňsk v krátkém čase.

Autobusem do Polsko

Cestování autobusem po Polsko je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí zemi objevovat vlastním tempem a bez velkých výdajů. Autobusy společností FlixBus, LEO Express a IC Bus spojují i ta nejvzdálenější města a městečka, jako je Wloclawek, Opole nebo Rybnik, a nabízejí tak jedinečný a autentický zážitek.

Lety do Polsko

Lety do Polsko nabízejí širokou škálu destinací, například Varšava, Krakov nebo Lodz. Letecké společnosti jako Ryanair, EuroLot a Wizzair nabízejí přímé lety z mnoha evropských měst, takže si můžete cestu velmi flexibilně naplánovat.

Cestování do Polsko

Cestování do Polsko
Vyhledávání a vyhledávání letenek do Polsko
Vyhledávání ubytování ve Polsko

Stručný průvodce cestováním po Polsko

Pokud plánujete cestu do Polska, máte štěstí. Tato východoevropská země je plná skrytých pokladů, od nádherných měst po dechberoucí přírodní scenérie. Zde jsou některé z hlavních památek, které byste při své cestě do Polska neměli vynechat.

Varšava - Hlavní město Polska je živé a vzrušující město, které se po druhé světové válce znovu vybudovalo. Můžete obdivovat historické památky, jako je Královský hrad ve Varšavě a Staré město, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo se procházet rušnými moderními ulicemi v centru města.

Krakov - Krakov se nachází na jihu Polska a je starobylým a malebným městem s bohatou historií. Historické centrum Krakova je rovněž zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete zde obdivovat Tržní náměstí, baziliku Panny Marie a hrad Wawel. Krakov je také vynikajícím výchozím bodem pro návštěvu Tater.

Osvětim-Březinka - tento památník holocaustu je povinnou zastávkou pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o historii Polska a druhé světové války. Místo se nachází asi hodinu jízdy od Krakova a je snadno dostupné autem nebo autobusem.

Vratislav - Vratislav je čtvrté největší město Polska a nachází se na západě země. Malebné Staré město se pyšní mnoha mosty přes řeku Odru a množstvím barevných budov. Nenechte si ujít vratislavské Tržní náměstí, jedno z největších středověkých náměstí v Evropě.

Zakopané - Zakopané leží v Tatrách a je malebným městečkem, které láká milovníky zimních sportů. V létě se zde můžete věnovat pěší turistice a horolezectví. Město je známé svou tradiční dřevěnou architekturou a rustikální atmosférou.

Bieszczadský národní park - Bieszczadský národní park se nachází v jihovýchodním Polsku a představuje krajinu hor, lesů a luk. Můžete se zde věnovat pěší turistice, jízdě na koni a pozorování divoké zvěře. Je to skvělé místo k odpočinku a užívání si přírody.

Polsko je zemí, po které se snadno cestuje. Můžete se po něm pohybovat vlakem, autobusem nebo autem. Vlaky jsou moderní a pohodlné a autobusy jsou také dobře vybavené. Můžete si také pronajmout auto a prozkoumat zemi ve volném čase. Pokud hledáte ekonomičtější způsob cestování, je v Polsku oblíbenou možností také sdílení automobilů.

Ať už vás zajímá historie, příroda nebo jen městský život, v Polsku si určitě najdete něco, co vás bude bavit. Polsko nabízí jedinečné cestovatelské zážitky - od historických měst, jako je Krakov, Gdaňsk a Varšava, přes krásné přírodní scenérie, jako jsou Tatry nebo Bělověžský prales, až po vynikající místní kulinářské speciality. A díky mnoha dostupným dopravním prostředkům, jako jsou moderní vlaky a pohodlné autobusy, je snadné se po zemi dopravit a prozkoumat všechny její krásy.

Vyhledávání a vyhledávání letenek do Polsko
Vyhledávání ubytování ve Polsko

Cestování do Polsko z České republiky

None
None
None
None