Jak se dostat do Nizozemí?

Ať už jste zkušení cestovatelé, nebo plánujete svou první cestu do Nizozemí, často je složité vyznat se v různých dopravních řešeních, která máte k dispozici, abyste se do této země dostali a mohli se po Nizozemí pohybovat.

Vivanoda je zde, aby vám pomohla najít nejlepší možnosti dopravy ve Nizozemí a usnadnila vám cestu do klíčových měst, jako je Amsterdam, Rotterdam, Haag, Utrecht, Eindhoven, Tilburg nebo Groningen.

Vivanoda vám umožní porovnat různé možnosti dopravy pro vaši cestu do Nizozemí, ať už cestujete letadlem, vlakem, autobusem nebo autem. Shromáždili jsme pro vás všechny potřebné informace, které vám pomohou vybrat tu nejlepší trasu a dopravní prostředek podle vašich potřeb a rozpočtu. U každého dopravního prostředku jsme také uvedli hlavní dopravní společnosti, jako jsou FlyBE, Vueling Airlines, Transavia.com, Thalys, PKP Intercity, Eurostar, DFDS Seaways, P&O Ferries, Stena Line, FlixBus, Eurolines CH a Eurolines, abyste si mohli snadno rezervovat cestu.

Vlakem do Nizozemí

Vlaky jsou velmi pohodlným způsobem, jak objevovat Nizozemí, s rychlými spoji mezi hlavními městy a nádhernými panoramatickými výhledy. Vysokorychlostní nebo regionální vlaky společností Thalys, PKP Intercity a Eurostar spojují města jako Utrecht, Eindhoven nebo Tilburg v krátkém čase.

Autobusem do Nizozemí

Cestování autobusem po Nizozemí je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí zemi objevovat vlastním tempem a bez velkých výdajů. Autobusy společností FlixBus, Eurolines CH a Eurolines spojují i ta nejvzdálenější města a městečka, jako je Amersfoort, Arnhem nebo Enschede, a nabízejí tak jedinečný a autentický zážitek.

Lety do Nizozemí

Lety do Nizozemí nabízejí širokou škálu destinací, například Amsterdam, Rotterdam nebo Haag. Letecké společnosti jako FlyBE, Vueling Airlines a Transavia.com nabízejí přímé lety z mnoha evropských měst, takže si můžete cestu velmi flexibilně naplánovat.

Cestování do Nizozemí z České republiky

Vlaky, autobusy a lety do Nizozemí - Porovnejte ceny a levné jízdenky

Cestování a doprava v Nizozemí

Nizozemí: Co vidět a co dělat?

Nizozemsko je malá země v severozápadní Evropě, která je proslulá svými tulipány, kanály, větrnými mlýny a vynikajícími sýry. Pokud plánujete návštěvu Nizozemska, zde jsou některé z hlavních památek, které byste měli vidět.

Nejznámějším nizozemským městem je Amsterdam s romantickými kanály a fascinujícími muzei, jako je Van Goghovo muzeum a Rijksmuseum. Navštívit můžete také Dům Anny Frankové, kde se během druhé světové války ukrývala Anna Franková se svou rodinou.

V Haagu sídlí nizozemská vláda. Je také sídlem krále Willema-Alexandra a královny Maximy. V Haagu se nachází mnoho muzeí, včetně muzea Mauritshuis, kde si můžete prohlédnout Vermeerovu slavnou "Dívku s perlou".

Rotterdam je druhé největší město v Nizozemsku a významný přístav. Vychutnejte si panoramatický výhled na město z věže Euromast nebo navštivte muzeum Boijmans Van Beuningen, kde se nachází sbírka impresionistického a moderního umění.

Nizozemsko je také proslulé svými větrnými mlýny a tulipánovými poli. Keukenhof v Lisse je jednou z největších tulipánových zahrad na světě a každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Navštívit můžete také muzeum Zaanse Schans, které vám umožní nahlédnout do tradičního nizozemského života.

Nizozemsko je také proslulé svými sýry. V Goudě můžete navštívit sýrový trh, kde se sýr prodává stejně jako za starých časů. Navštívit můžete také Muzeum sýrů Gouda, kde se dozvíte více o historii výroby sýrů v Nizozemsku.

Co se týče dopravy, Nizozemsko má vynikající síť vlaků a autobusů. Vlaky jsou rychlé, pohodlné a spolehlivé. Pokud chcete ušetřit, můžete se rozhodnout pro levnější regionální vlaky. Pro delší cesty jsou k dispozici také noční vlaky.

Autobusy jsou také pohodlným a ekonomickým způsobem cestování po Nizozemsku, zejména do vzdálenějších destinací. Jízdenky lze zakoupit přímo v autobuse nebo v předprodeji online.

Nizozemsko má také vynikající síť cyklostezek, což z něj činí ideální zemi pro milovníky cyklistiky. V mnoha městech a vesnicích si můžete půjčit kolo nebo využít služeb sdílení kol.

Nizozemsko je okouzlující země s historickými městy, romantickými kanály, větrnými mlýny, tulipánovými poli a vynikajícími sýry. Dopravní síť je pohodlná a spolehlivá a jízda na kole je zábavným způsobem poznávání krajiny.

Vyhledávání a vyhledávání letenek do Nizozemí
Vyhledávání ubytování ve Nizozemí

None

None
None
None