Ostrava
Přímá cesta vlak, autobus, lety, spolujízda do Praha
Praha
Viz ceny

Jak se dostat z Ostrava do Praha?

Plánujete cestu z Praha do Ostrava a hledáte nejlepší možnosti dopravy pro vaši cestu? Víme, že je často obtížné vybrat nejlepší způsob dopravy z Ostrava do Praha, ať už z cenových, časových nebo pohodlných důvodů. Vivanoda vám pomůže najít všechna dopravní řešení pro cestu mezi Ostrava a Praha, ať už letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

Díky podrobným informacím o jednotlivých druzích dopravy a dopravních společnostech (LEO Express, ÖBB, FlixBus, LEO Express nebo Czech Airlines) můžete snadno porovnat ceny jízdného, jízdní řády a dobu jízdy, abyste si vybrali možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ať už cestujete levně, nebo hledáte rychlý a pohodlný způsob cestování mezi Ostrava a Praha, máme pro vás všechny informace, které potřebujete k naplánování nezapomenutelné cesty Ostrava Praha.

Pro cestu z Ostrava do Praha máte několik možností dopravy

Autobusové jízdenky Ostrava Praha

Autobusy jsou často nejekonomičtější volbou pro cestu z Ostrava do Praha a nabízejí možnost cestování přímo nebo s mezizastávkami.

Vlakové jízdenky Ostrava Praha

Pokud rádi cestujete ekologičtějším a úspornějším způsobem, vlak Ostrava Praha je ideální a splní vaše očekávání.

Levné lety Ostrava Praha

Z Ostrava do Praha létá každý den mnoho letů, které cestujícím nabízejí rychlou a pohodlnou variantu. Pokud spěcháte, letadlo je nejrychlejší způsob, jak se dostat do Praha v rekordním čase.

Spolujízda Ostrava Praha

Spolujízda mezi Ostrava a Praha je ideální, pokud chcete cestovat do Praha v dobré společnosti a snížit náklady na dopravu. Může však být omezená flexibilita, pokud jde o jízdní řády a místa nástupu v Ostrava nebo Praha.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nich, náš srovnávač cen vám pomůže najít nejvhodnější variantu dopravy z Ostrava do Praha, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.

Cestovní informace pro Ostrava Praha

Město odjezdu
Ostrava
Česká Republika
Cílové město
Praha
Česká Republika
Vzdálenost
278 km
Přímé spojení
Ano, přímé spojení vlak, autobus, lety a spolujízda
Vyhledávání jízdenek Ostrava Praha
Hledání ubytování v Praha
Naplánujte si cestu z Ostrava do Praha jednoduše s Vivanoda

Naplánujte si cestu z Ostrava do Praha jednoduše s Vivanoda

S Vivanoda můžete snadno porovnat všechny dostupné způsoby dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy a spolujízdy, podle svých preferencí a rozpočtu. Výsledky můžete také filtrovat podle ceny, doby jízdy, jízdního řádu a možností pohodlí. Díky snadnému použití a přehlednosti vám Vivanoda umožní najít letenky mezi Ostrava a Praha, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, na několik kliknutí. Vivanoda také zobrazuje všechny speciální nabídky a akce různých leteckých společností, jako jsou LEO Express, ÖBB, FlixBus, LEO Express nebo Czech Airlines, které vám pomohou ušetřit na letenkách. Proto neváhejte a využijte Vivanodu nyní k přípravě své cesty mezi Ostrava a Praha s klidným svědomím!

Srovnání druhů dopravy mezi Ostrava a Praha

Výhody a nevýhody letů z Ostrava do Praha?
Rychlost Let mezi Ostrava a Praha je nejrychlejší způsob, jak urazit 278 km mezi Ostrava a Praha.
Výběr leteckých společností Z Ostrava do Praha létá mnoho leteckých společností, a to jak přímých, tak s mezipřistáním, což cestujícím poskytuje široký výběr.
Nevýhody spojené s životním prostředím Lety do Ostrava Praha mají negativní dopad na životní prostředí kvůli emisím skleníkových plynů, protože létání je jedním z nejvíce znečišťujících druhů dopravy.
Ceny Letenky z Ostrava do Praha mohou být dražší než jízdenky na vlak nebo autobus, zejména v rušných obdobích (svátky, víkendy atd.).
Bezpečnostní kontroly Cestující do Praha musí často dorazit na Ostrava letiště dříve kvůli přísným bezpečnostním kontrolám.
Výhody a nevýhody cestování vlakem z Ostrava do Praha?
Dostupnost Vlaková nádraží v Ostrava nebo Praha se nacházejí v centru města, takže je snadné použít k cestě do centra města jiné dopravní prostředky.
Komfort Vlaky mezi Ostrava a Praha obecně nabízejí více místa pro nohy a větší pohodlí pro cestující.
Krajina Vlaky mezi Ostrava a Praha často nabízejí během cesty úchvatné scenérie.
Náklady Jízdenky na vlak Ostrava-Praha mohou být dražší než jízdenky na autobus nebo auto, zejména u vysokorychlostních vlaků.
Flexibilita Časy vlaků Ostrava Praha mohou být omezené a v případě potřeby může být obtížnější přestupovat.
Výhody a nevýhody cestování autobusem z Ostrava do Praha?
Palubní služby Moderní autobusy mezi Ostrava a Praha jsou obvykle vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací, bezplatným Wi-Fi, elektrickými přípojkami a toaletami.
Ceny Autobusové jízdenky z Ostrava do Praha jsou často mnohem levnější než vlakové nebo letadlové jízdenky do Praha (a někdy levnější než spolujízda), což z nich činí cenově dostupnou variantu pro cestovatele, kteří mají nízký rozpočet.
Flexibilita Autobusové společnosti nabízejí různé varianty jízdních řádů pro cesty mezi Ostrava a Praha, což může být výhodné, pokud máte určitá časová omezení.
Komfort Autobusy mezi Ostrava a Praha mohou být méně pohodlné než vlaky, a to kvůli menšímu prostoru pro nohy a kvalitě odpružení.
Doba jízdy Autobusy z Ostrava do Praha překonávají vzdálenost 278 km obvykle mnohem pomaleji než vlaky do Praha.
Výhody a nevýhody spolujízdy z Ostrava do Praha?
Přátelskost Spolujízda mezi Ostrava a Praha je často příjemnější a přátelštější než jiné způsoby dopravy, zejména pokud cestu sdílíte s příjemnými lidmi.
Flexibilní Spolujízda z Ostrava do Praha je často flexibilnější než jiné druhy dopravy.
Úsporné Spolujízda z Ostrava do Praha je často nejekonomičtějším způsobem cestování.
Spolehlivost Při cestě do Ostrava Praha byste se měli spolehnout na dochvilnost a spolehlivost řidiče. Ne vždy totiž jezdí včas.
Pocit nejistoty Může se stát, že se v autě s řidičem nebudete cítit bezpečně kvůli jeho přístupu nebo stylu jízdy.
Dostupnost Najít dostupnost pro spolujízdu z Ostrava do Praha může být složité, zejména pokud plánujete dopředu. Většina spolujízd je k dispozici pouze několik dní nebo týdnů před odjezdem.

Odkud začít v Ostrava? Kam přijedu v Praha?

Odjezdová autobusová nádraží v Ostrava

Ostrava hl.n. LEO
Mapa
Ostrava hl.n.
Mapa
Ostrava-Svinov
Mapa
Ostrava střed žel. st. (BUS)
Mapa

Odjezdová nádraží v Ostrava

Ostrava Svinov
Mapa
Ostrava hl. n.
Mapa
Ostrava hlavní nádraží
Mapa

Letiště odletu v Ostrava

Mosnov
Mapa

Praha příjezdová autobusová nádraží

Prague Main Railway Station
Mapa
UAN Florenc Praha (Prague)
Mapa

Příjezdová nádraží v Praha

Praha-Libeň
Mapa
Praha hl. n.
Mapa

Letiště příjezdu do Praha

Prague Ruzyne
Mapa
Vyhledávání jízdenek Ostrava Praha
Hledání ubytování v Praha

3 tipy pro levnější cestování mezi Ostrava a Praha

Rozhodli jste se cestovat z Ostrava do Praha a hledáte způsoby, jak ušetřit za jízdenku? Zde jsou 3 praktické tipy, jak na cestě ušetřit. Ať už se rozhodnete cestovat autobus, vlak, lety nebo spolujízda, tyto tipy vám pomohou najít nejvýhodnější ceny pro vaši cestu z Ostrava do Praha.

  • 1. Vyhněte se příplatkům
    Některé příplatky, například jídlo a pití konzumované během cesty z Ostrava do Praha, mohou být drahé a při krátké cestě nejsou vždy nezbytné. Chcete-li ušetřit, zkuste si naplánovat občerstvení nebo nápoje ještě před odletem do Praha a využijte bezplatné alternativy pro zábavu, například čtení knihy.
  • 2. Porovnání cen
    Využití Vivanody je skvělý způsob, jak najít nejlepší ceny pro cestu z Ostrava do Praha. Umožňuje vám porovnat ceny jízdného od různých dopravců v rámci jednoho vyhledávání a najít nejlepší cenu pro váš pobyt v Praha.
  • 3. Cestujte nalehko
    Pokud cestujete mezi Ostrava a Praha se společností, která si účtuje příplatek za odbavené zavazadlo, což je častý případ, může být rozumné omezit zavazadla na minimum, abyste ušetřili. Snažte se sbalit si jen to nejnutnější a před odletem do Praha si nezapomeňte ověřit pravidla pro zavazadla dané letecké společnosti.

Autobus Ostrava Praha

Pravidla pro zrušení a změnu rezervace se mohou lišit v závislosti na autobusovém dopravci, proto je důležité si při rezervaci zkontrolovat smluvní podmínky. Ve většině případů je zrušení nebo změna autobusové jízdenky Ostrava-Praha spojena s dodatečnými náklady.

Většina autobusů mezi Ostrava a Praha je nová a obvykle má na palubě elektrické zásuvky pro nabíjení zařízení, ale v závislosti na dopravci se to může lišit.

Autobusy mezi Ostrava a Praha obvykle nabízejí toalety pro cestující na palubě, ale vždy je vhodné se před cestou informovat u dopravce. V každém případě jsou zajištěny přestávky na dálničních odpočívadlech.

Četnost odjezdů do Ostrava z Praha se liší v závislosti na dopravci, časovém období a dni v týdnu. Chcete-li získat kompletní přehled všech odjezdů autobusů do Praha, zadejte prosím datum odjezdu a vyhledávejte na Vivanoda.

Průměrná cena autobusové jízdenky na trase Ostrava - Praha se liší v závislosti na dopravci a době rezervace. V některých frekventovaných termínech se ceny mohou zdvojnásobit! Porovnejte všechny ceny autobusů z Ostrava do Praha na Vivanoda.

Většina dopravců umožňuje rezervaci míst v autobuse Ostrava-Praha online. Tato služba je často zpoplatněna.

Autobusové společnosti Ostrava Praha

FlixBus
FlixBus
LEO Express
LEO Express
Vyhledávání autobusových jízdenek Ostrava Praha

Vlaky Ostrava Praha

Vlakové jízdenky z Ostrava do Praha lze vrátit nebo vyměnit, ale obvykle jsou dražší. Nejlevnější jízdenky jsou nevratné a nevyměnitelné.

Doporučujeme rezervovat si jízdenku na vlak z Ostrava do Praha alespoň několik týdnů předem, abyste získali nejlepší cenu.

V závislosti na denní době, kdy cestujete vlakem z Ostrava do Praha, může být rozdíl v ceně. Jízdenky zakoupené mimo špičku jsou levnější než jízdenky zakoupené ve špičce. Abyste získali podrobný přehled o všech cenách, srovnává Vivanoda všechny druhy dopravy mezi Ostrava a Praha.

Cestující si samozřejmě mohou vzít do vlaku z Ostrava do Praha zavazadla. Hmotnostní limit není stanoven, ale některé vlakové společnosti omezují množství zavazadel, která si můžete vzít s sebou, a požadují za ně příplatek. Na druhou stranu by velikost zavazadla měla být přiměřená, protože prostor uvnitř vlaku je často omezený.

Vlaky mezi Ostrava a Praha jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a bezplatným Wi-Fi připojením pro cestující. Elektrické zásuvky jsou k dispozici ve většině vozů, zatímco Wi-Fi připojení může být v některých oblastech nestabilní.

Vlaky mezi Ostrava a Praha jsou vybaveny rampami a vyhrazenými místy k sezení pro vozíčkáře a cestující se sníženou pohyblivostí. Zdravotně postiženým cestujícím doporučujeme, aby před cestou kontaktovali asistenční službu, která jim poskytne další pomoc a optimální péči v Ostrava.

Vlakové společnosti z Ostrava do Praha

LEO Express
LEO Express
ÖBB
ÖBB
Vyhledávání vlakových jízdenek Ostrava Praha

Lety Ostrava Praha

Letecké společnosti Ostrava Praha

Czech Airlines
Czech Airlines
Job Air
Job Air
Vyhledávání letů Ostrava Praha

Spolujízda Ostrava Praha

Spolujízda je považována za ekologičtější variantu než jiné druhy dopravy, protože snižuje emise CO2 tím, že snižuje počet automobilů na silnicích. To však závisí na počtu osob sdílejících stejné vozidlo a na spotřebě paliva vozidla.

Průměrné náklady na spolujízdu z Ostrava do Praha závisí na řadě faktorů, včetně ročního období, poptávky a nabídky a použité platformy pro spolujízdu. Chcete-li získat velmi přesný odhad ceny a dostupnosti spolujízdy z Ostrava do Praha, spusťte vyhledávání na Vivanoda zadáním data vaší cesty.

Doba trvání společné jízdy mezi Ostrava a Praha závisí také na dopravních podmínkách a trase, kterou řidič zvolí. Spuštěním vyhledávání cen na Vivanoda nyní získáte odhadovanou dobu pro každou dostupnou nabídku spolujízdy.

Na Vivanoda, naší platformě pro porovnání způsobů dopravy mezi Ostrava a Praha, budete mít přístup ke všem dostupným nabídkám spolujízdy s cenou, odhadovanou dobou trvání a místem vyzvednutí.

Spolujízda je obecně považována za bezpečnou možnost cestování mezi Ostrava a Praha. Před rezervací cesty je však důležité zkontrolovat recenze a hodnocení řidičů. Doporučujeme také sdílet své osobní údaje pouze s lidmi, kterým důvěřujete.

Je možné rezervovat spolujízdu na poslední chvíli, ale záleží na dostupnosti řidičů a poptávce po cestě. Doporučujeme rezervovat si spolujízdu předem, abyste si cestu zaručili.

Platforma pro spolujízdu Ostrava Praha

Blablacar
Blablacar
Hledání spolujízdy Ostrava Praha
Vyhledávací filtry
Způsob dopravy
Čas odjezdu
Čas příjezdu